‘Koca Türkiye, bir Muğla’ya bakamadı

‘Koca Türkiye, bir Muğla’ya bakamadı

Yangının 40 kilometre hızla ilerlediği bölgede halk “Koca Türkiye bir Muğla’ya bakamadı. Cennetimiz cehenneme döndü” dedi.

Gazeteci Saygı Öztürk’ün haberine göre, İkizce köyünün muhtarı Fatih Çakır, “Yangının Kavaklıdere’den köyümüze kadar yaklaşacağınız hiç düşünmemiştik. Ama öyle bir yangın geliyor ki tarif edemem. Dedelerimizin anlattığına göre 1945 yılında buralarda büyük bir yangın çıkmış ve 6 ay sonra söndürülmüş. Şimdi uçak, helikopter geldi lakin geç geldi” dedi.

Belde halkı “Bir Muğla, Türkiye’nin turizm cennetidir. Türkiye’ye bakar. Ama koca Türkiye, bir Muğla’ya bakamadı. Cennetimizi cehenneme döndü. Hayatımız bitti. Her yer kömür karası., kül yığını. Hayvan otlakları yandı. Doğa bitti, cennet bitti” yorumunu yaptı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün şu ifadeleri kullandı:

“Hani ‘Yumurta kapıya dayandı’ derler ya, burada da yangın iyice kapıya dayanmaya başlayınca, Muğla il merkezine yaklaşınca dozerler, iş makineleri geldi. Ama, koca memlekette orman kalkmadıktan sonra bunlar yapılıyor. Şimdi yapılanlar, ilk günlerde yapılmış olsa yangın büyüyemeyecekti” diye ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekoloji