Kocaeli'de sokak hayvanlarına 4 Ekim'e özel ücretsiz kısırlaştırma

Kocaeli'de sokak hayvanlarına 4 Ekim'e özel ücretsiz kısırlaştırma

Kocaeli Veteriner Hekimleri Odası'na üye bazı kliniklerde, "4 Ekim Hayvanları Koruma Günü" dolayısıyla getirilen sokak hayvanları ücretsiz olarak kısırlaştırıldı.

Kocaeli Veteriner Hekimleri Odası'na üye bazı kliniklerde, "4 Ekim Hayvanları Koruma Günü" dolayısıyla getirilen sokak hayvanları ücretsiz olarak kısırlaştırıldı.

Kocaeli Veteriner Hekimleri Odası, "Hayvanları Koruma Günü" nedeniyle kent genelindeki veteriner klinikleri aracılığıyla sokak hayvanları konusunda farkındalık için harekete geçti. 12 ilçede bulunan bazı kliniklere gün boyunca getirilen kedi ve köpekler, ücretsiz kısırlaştırıldı. Amaçlarının, sokak hayvanları konusunda farkındalık oluşturmak olduğunu belirten Kocaeli Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Mehmet Bostancı, "Biz Kocaeli Veteriner Hekimleri Odası olarak bir proje başlattık. Bu proje öncesinde veteriner klinikleri ile görüşme sağladık, hekimlerimizle görüşüp bu işe gönüllü olup olamayacakları hususunda taleplerimizi ilettik. Sahipsiz hayvanların, kliniklerinde 4 Ekim günü kısırlaştırılmasını sorduk ve çok güzel dönüşler aldık. Veteriner hekimlerimiz bu konuya olumlu baktılar. Biz bir envanter oluşturduk ve bugün gün boyunca Kocaeli'nin çeşitli bölgelerindeki veteriner kliniklerinde sahipsiz hayvanlarımızı ücretsiz bir şekilde kısırlaştırıyoruz" dedi.