Kod 29’a karşı direnen Migros işçileri gözaltına alındı!

Migros depo işçileri patronları Tuncay Özilhan'ın evinin önünde eylem gerçekleştirdi.

Kocaeli Çayırova'da Migros deposunda çalışırken DGD-Sen'de örgütlendikten sonra önce ücretsiz izne çıkarılan ve ardından Kod-29 ile işten atılan Migros depo işçileri patron Tuncay Özilhan'ın villası önünde basın açıklaması yapmak istedikleri sırada sert müdahaleyle darp edilerek gözaltına alındı.

Migros'un Çayırova deposunda çalışan işçiler ağır çalışma koşullarına karşı Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası'nda (DGD-Sen) örgütlendi. Sendikalaştıktan kısa süre sonra ücretsiz izne çıkarılan işçiler direniş başlattıkları sırada Kod-29 ile işten atıldı.

Sendikaları işe iade talebiyle mücadele veren Migros işçileri Migros'un bağlı olduğu Anadolu Grup'un Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan'ın İstanbul Beykoz'da bulunan villası önünde basın açıklaması yapmak istedi. Polis ablukasıyla karşılaşan işçiler darp edilerek gözaltına alındı.

Gergerlioğlu’na yoğun bakımda bile kelepçe takmışlar!Gergerlioğlu’na yoğun bakımda bile kelepçe takmışlar!

İşçiler daha önce de 2 defa Özilhan'ın evinin önünde basın açıklaması yapmak istemiş aynı şekilde polisin sert müdahalesiyle gözaltına alınmıştı.

YİNE GELECEĞİZ!

,Son gözaltıyla birlikte işçiler 3'üncü kez gözaltına alınmış oldu. Gözaltına alınan bir emekçinin "Çaldığınız her şeyi alacağız, korkun yine geleceğiz" sözleri yankılandı. İşçilerin Özilhan'ın villası önünde basın açıklaması yapma ısrarına karşı Kaymakamlık koronavirüs salgınını gerekçe göstererek eylem yasağı getirmişti.

AKP’li vekil kürsüde fenalaştıAKP’li vekil kürsüde fenalaştı

Kaynak:Haber Kaynağı

GENEL