Koğuşunda ölü bulunan sanık

Koğuşunda ölü bulunan sanık

İstanbul Bağcılar'da çatışmaya giren Kadir A. cezaevindeki koğuşunda asılı olarak bulundu.

İki polis memuruyla İstanbul Bağcılar'da çatışmaya giren Kadir A. polis memuru  Erkan Gökteke'nin şehit olmasına diğer polis memuru Yunus Nacar'ın yaralanmasına sebep olmasından dolayı davada tahliyesine karar verilmesi üzerine, daha sonra farklı bir suç işleyerek tutuklanan sanık koğuşunda asılı halde bulundu.

18 Temmuz 2020' tarihinde, İstanbul Bağcılar Yüzyıl Mahallesi 2136 Sokak'ta,seyir halindeki narkotim ekibine ateş açılması sonucunda polis memurlarından biri şehit diğeri yaralanmıştı .Bu olaydan dolayı Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan 4 sanıktan biri olan  Kadir A., tutuklu bulunduğu Maltepe Ceza İnfaz Kurumlarındaki koğuşunda asılı bulundu. Cezaevi yönetiminin  sağlık ekiplerine haber vermesi üzerine, gelen ekip Kadir A'nın yaşamını kaybettiğini tespit etti.

Müebbet suçlusunun intiharı.!

16 Şubat 2021 tarihinde tahliye olan sanık Kadir A. daha sonra farklı bir suçtan tekrar tutuklanarak cezaevine girdi. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, yaşları 18'den küçük olan 3 sanık Kadir A, Oğuzhan I. ve Reis B. hakkında "kasten öldürmeye yardım etme" ve "kasten öldürmeye teşebbüse yardım etme" suçlarından dokuzar yıl sekizer aydan on beşer yıla kadar hapis istemiyle, yaşı büyük olan Serdar B. hakkında ise "kamu görevlisini kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve "kamu görevlisini öldürmeye teşebbüs etme" suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açılmıştı. 16 Şubat'ta görülen duruşmada, sanık Kadir A'nın tahliyesine karar verilmişti.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

3. Sayfa