Komşusunun köpeğini havladığı için vurdu

Komşusunun köpeğini havladığı için vurdu

Yaralanan köpeğin sağlık durumunun iyiye gittiği belirtildi.

Amasya’da bir kişi havlamasından rahatsız olduğu komşusunun köpeğini tüfekle vurdu. Zanlı gözaltına alındı. Vurulan köpek sürüne sürüne evinin kapısına geldi. Yaralanan köpeğin sağlık durumunun ise iyi olduğu açıklandı.

Amasya’da bir kişi komşusunun havlayan köpeğini tüfekle vurdu. Köpek yaralanırken, ihbar üzerine gelen jandarma ekipleri B.B.'yi gözaltına aldı. Şüphelinin evinde yapılan aramada tüfek ve tabanca ele geçirilirken, yaralı köpek veterinere götürüldü. Tedaviye alınan köpeğin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Köpeğin sahibi Ahmet Karga olayla ilgili, “Yaralı köpeğim sürüne sürüne evimin önüne geldi. Komşumun derdinin ne olduğunu bilmiyorum. Bu olay çocuklarımın gözünün önünde oluyor. Hayvanların da yaşama hakkı var. Canice yapılmış bir şey. Bugün hayvana yapan yarın insana yapar” dedi.

Veteriner Hekim Emre Köse, “Gereken tedavisini yapıp düzelene kadar bakımını yapacağız. Kurşun şans eseri çok sıkıntı çıkaracak yere temas etmemiş. Genel durumu iyi, daha da iyi olacak inşallah" şeklinde konuştu.

Amasya Doğal Hayatı ve Hayvan Hakları Koruma Derneği Başkan Yardımcısı Ümit Çelen de “Tedavisinde destek olup yargı sürecinde üzerimize düşeni yapacağız. Bunlar hep şiddet, temel neden ve köken yine insandan kaynaklı. Bir canlının nasıl silahla vurulmayı hak edebilir bilmiyorum" diye konuştu.

Amasya Barosu Hayvan Hakları ve Çevre Hukuku Komisyonu Başkanı Avukat Asena Uysal da savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını ve yasal sürecin takipçisi olacağını söyledi. Gözaltına alınan zanlının ne ceza alacağı henüz bilinmiyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yerel Gündem