Kongre sonrası Binali Yıldırım’a kritik görev

Kongre sonrası Binali Yıldırım’a kritik görev

Hürriyet yazarı Hande Fırat bugün yayınlanan yazısında uzun süredir merak konusu olan Binali Yıldırım’ın yeni görevine ilişkin kulis bilgilerini...

Hürriyet yazarı Hande Fırat bugün yayınlanan yazısında uzun süredir merak konusu olan Binali Yıldırım’ın yeni görevine ilişkin kulis bilgilerini aktardı. Fırat yazsısında,"Binali Yıldırım'ı TBMM Başkanlığı'nda, Mustafa Şentop'u kabinede görürseniz şaşırmayın' ifadelerini kullandı.

Fırat, kongre tarihi için ise 2020 Haziran, Eylül aylarının konuşulduğunu paylaştı.

Hande Fırat’ın yazısından o bölüm şöyle:

"YILDIRIM YENİDEN TBMM BAŞKANLIĞI’NA"

AK Parti kongre çalışmalarını sürdürüyor. Geçen hafta basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, kongre sürecine giderken çok geniş bir mutfak çalışması yaptıklarını belirtmişti.

Kandemir, “Bunu yaparken yeni sosyolojiyi, gelen yeni seçmenin beklentilerini, değişen beklentileri iyi okuma gayreti içindeyiz. Milletin sesine kulak vereceğimiz bir ekip oluşturacağız” dedi. Kongre için bir senelik takvim öngördüklerini açıkladı. Kandemir’in açıklamalarının ardından AK Parti kulislerine baktım.

Kongre için hedef 2020 Haziran ya da Eylül ayı.Kongre ile parti yönetiminde değişikliğe gidilmesi öngörülüyor.Yine aynı takvimde kabine değişikliği gündemde.Binali Yıldırım’ı TBMM Başkanlığı’nda, Mustafa Şentop’u kabinede görürseniz şaşırmayın.

Yıldırım’ın TBMM Başkanlığı’na sıcak baktığını da söyleyeyim."

Politika