Konsensus Başkanı Murat Sarı erken seçim için tarih verdi!

Konsensus Başkanı Murat Sarı erken seçim için tarih verdi!

Konsensus Araştırma Şirketi Başkanı Murat Sarı, Türkiye siyasetinin çok sıcak bir döneme girdiğini belirterek “2020 yılının sonunda veya 2021 yılının...

Konsensus Araştırma Şirketi Başkanı Murat Sarı, Türkiye siyasetinin çok sıcak bir döneme girdiğini belirterek “2020 yılının sonunda veya 2021 yılının başında yeni bir seçim bekliyoruz" dedi.

Yeniçağ'dan Tolgahan Karaoğlu'nun haberine göre Sarı, bununla birlikte ekonomideki gidişatın negatife doğru ilerlediğini ifade ederek bu durumun mevcut hükümete sorun yaratacağını söyledi. Sarı, “Bu pazar seçim olsa ekonomideki durum mevcut iktidarın oylarını elbette negatif anlamda etkileyecektir” değerlendirmesinde bulundu.

'TÜRKİYE'NİN YÜZDE 21'İ YENİ PARTİYE İHTİYAÇ OLDUĞUNU SÖYLÜYOR'

Murat Sarı, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın kuracağı yeni partilere yönelik olarak ise, “'Türkiye’de yeni bir partiye ihtiyaç var mı, yok mu' sorusu burada önem kazanıyor. Türkiye’nin yüzde 21’i yeni bir partiye gerek olduğunu söylüyor. Yüzde 79’u ihtiyaç olmadığını söylüyor. Fakat burada önemli olan yeni partilerin kimin etrafında, hangi kadrolarla kurulacağı elbette. Ahmet Davutoğlu’na yüzde 13, Ali Babacan’a yüzde 9, Abdullah Gül-Ali Babacan ikilisine yüzde 10 civarında destek olabilir” dedi.

İfade edilen rakamların net olmadığını da sözlerine ekleyen Sarı, “Dolayısıyla o partiler kurulmadan net bir şey söyleyemeyiz ama her beş kişiden biri Türkiye’de yeni bir parti beklentisi içinde” ifadesini kullandı.