Komünist Başkan Maçoğlu: Munzur Festivali Nupelda ve Ayaz’a atfedildi

Komünist Başkan Maçoğlu: Munzur Festivali Nupelda ve Ayaz’a atfedildi

Komünist Başkan Maçoğlu bu yılki Munzur Festivali'nin geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Ayaz ve Nupelda’ya atfedildi maçoğlu

Komünist Başkan Maçoğlu bu yılki Munzur Festivali'nin geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Ayaz ve Nupelda’ya atfedildi açıklandı. Karar, Belediye Meclis'inde oy birliği ile alındı.

Bu yıl 19’ncusu yapılması planlanan Munzur Kültür ve Doğa Festivali’nin programı açıklandı. 'İnancına, diline, kültürüne sahip çık, yaşa ve yaşat” şiarıyla 4 günlük festival kapsamında birçok etkinlik düzenlenecek. Bu yıl düzenlenecek festival'inse Ayaz ve Nupelda’ya atfedildi açıklandı. Karar, Belediye Meclisi'nce de onaylandı. Açıklamayı kamuoyunun 'Komünist Başkan' olarak adlandırdığı Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Maçoğlu da sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

İşte o paylaşımlar:

Ayrıca Tunceli Belediyesi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bölgemizin kültürüne, inancına, doğasına dair kaygıları olan kurumlarımızın bir araya gelerek başlattığı festival süreçleri bugüne kadar çeşitli gündemler üzerine kurgulanmıştır. Köylerin boşaltılması, yaşam alanlarının yok edilmesi, doğanın talanı, barajlar ve madencilik faaliyetleri, orman yangınları, avcılık gibi genel ve özel gündemler etrafında programları oluşturulan festivallerimiz başarıyla bugünlere gelmiştir.

'Bu dünya bize kimseden miras kalmadı çocuklarımızdan ödünç aldık'

Düzenlenecek olan 19. Munzur Kültür ve Doğa Festivali bu yıl yine aynı gündemlerin yakıcılığıyla örgütleniyor. 'Bu dünya bize kimseden miras kalmadı çocuklarımızdan ödünç aldık' bilinciyle hareket eden kurumlarımız; Dersimliler ve onların dostları bu yıl yapılacak festivali Ovacık ilçemizde meydana gelen patlama nedeniyle yaşamını yitiren 'NUPELDA VE AYAZ' şahsında tüm çocuklarımıza atfetmiştir. Munzur Kültür ve Doğa Festivali, bir halkın tarihine, kültürüne, inancına, diline ve doğasına sahip çıkma çabasıdır. Tüm dostları 25-28 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan 19. Munzur Kültür ve Doğa Festivali’ne davet ediyoruz.