Konya’da atlar aç bırakıldı: 10'u öldü

Konya’da atlar aç bırakıldı: 10'u öldü

Konya’nın Merkez Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesi yakınlarında, bir çiftlikteki atlar, iddiaya göre, aç bırakıldıkları için ölmeye başladı. DHA’dan Tolga Yanık ve Mehmet Okuyucu’nun haberine göre bu durumu fark...

Konya’nın Merkez Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesi yakınlarında, bir çiftlikteki atlar, iddiaya göre, aç bırakıldıkları için ölmeye başladı. DHA’dan Tolga Yanık ve Mehmet Okuyucu’nun haberine göre bu durumu fark eden çevredekiler Orman ve Su İşleri 8’inci Bölge Müdürlüğü’ne şikâyette bulundu. Çiftliğe gelen yetkililer, çiftlik sahibinin yurtdışında olduğunu tespit etti ve atlara yem bıraktı.

ÇİFLİK SAHİBİNE İDARİ PARA CEZASI
Bölge müdürlüğü yetkilileri, atların sahiplendirilmesi için çiftlikte toplandığını; ancak çiftlik sahibinin hayvanların beslenmesine yeterince özen göstermediği için atların aç kaldığını belirlediklerini söyledi. Yetkililer, yaşamını yitiren yaklaşık 10 atın ölüm nedeninin belirlenmesi için veteriner tarafından çalışma yapıldığını, çiftlik sahibi hakkında ise idari para cezası uygulanacağını belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem