Köprüde boğazı kesilerek öldürülen Harbiyelinin ablası konuştu!

Köprüde boğazı kesilerek öldürülen Harbiyelinin ablası konuştu!

15 Temmuz gecesi köprüde linç edilen Harp Okulu öğrencisi Murat Tekin'in ablası Mehtap Tekin, katillerin yargılanması için AİHM'e gideceğini söyledi.Tatbikat var diye okuldan alınıp 15 Temmuz günü sokağa çıkarılan Harp Okulu...

15 Temmuz gecesi köprüde linç edilen Harp Okulu öğrencisi Murat Tekin'in ablası Mehtap Tekin, katillerin yargılanması için AİHM'e gideceğini söyledi.

Tatbikat var diye okuldan alınıp 15 Temmuz günü sokağa çıkarılan Harp Okulu öğrencisi Murat Tekin, köprüde linç edilerek öldürüldü ancak katilleri hala bulunamadı. KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın programına telefonla bağlanan Harp Okulu öğrencisi Murat Tekin'in ablası Mehtap Tekin, katillerden hesap sormak için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne gideceğini söyledi.

Abla Tekin, "Kardeşimle ilgili olaylar ortada. Darbe günü bende dışarıya çıktım. Elimde bayrakla çıktığım zamanlarda kardeşimi de İstanbul Boğaziçi Köprüsü'ne hain komutanlar götürüyor. Orada katlediyorlar. Onların bir elinde bayrak, bir elinde de bıçak, kılıç, şiş bu şekilde insanlar var. Kardeşim katledildikten sonra biz dava açtık fakat şuan sonuç yok. Hiçbir işlem yapılmıyor" dedi.

"O elinde bıçak olanlar, kemer olanlar itiraf ediyor. Adalet bir an önce yerini bulmalı. Neredeyse 8 ay oldu, ne kardeşimizi emanet ettiğimiz Hava Kuvvetleri ne yetkililer hiçkimse bize ulaşmadı" diye konuşan Mehtap Tekin, "Artık adalet istiyoruz. Benim kardeşimin hiçbir suçu yok. Kardeşim şehit biz bunu biliyoruz. O katiller bulunmak zorunda. Katiller yargılanırsa itibarımız verilecek. Biz, teröre karşı insanlar olmamıza rağmen hain muamelesi görüyoruz. Ben İnsan Hakları Mahkemesi'ne kadar gideceğim" ifadelerini kullandı.

">

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem