Köprüde katledilen Murat Tekin için imza kampanyası

Köprüde katledilen Murat Tekin için imza kampanyası

ABC Gazetesi/Haber MerkeziFethullahçı darbe girişimi gecesi Boğaziçi Köprüsü'nde linç edilen Hava Harp Okulu Öğrencisi Murat Tekin için Change.org'ta imza kampanyası başlatıldı. Ablası Mehtap Tekin tarafından "Hava harbiyeli...

ABC Gazetesi/Haber Merkezi

Fethullahçı darbe girişimi gecesi Boğaziçi Köprüsü'nde linç edilen Hava Harp Okulu Öğrencisi Murat Tekin için Change.org'ta imza kampanyası başlatıldı. Ablası Mehtap Tekin tarafından "Hava harbiyeli öğrenci Murat Tekin'in itibarı verilsin katilleri yargılansın" başlığıyla başlatılan kampanya kısa sürede büyük ilgi gördü ve beş binin üzerinde imza atıldı. 

LİNÇ EDİLDİ

 İstanbul Yeşilköy’deki Hava Harp Okulu 2’inci sınıfta okuyan Murat Tekin’in otopsi tutanağında ölüm nedeni, ''vücutta yaygın darp, kesici delici alet yaraları ile boyun baskısı ve ağız burun kapanmasına bağlı boğulma’ olarak tespit edilmişti.  

ARKADAŞINI KURTARMAK İSTEDİ

O akşama ait kamera görüntülerinde, Murat Tekin’in, öldürülmeden hemen önce kalabalık içinde şaşkın halde etrafına bakındığı görülmüş, daha sonra yardım için bir arkadaşına doğru yürüdüğü ortaya çıkmıştı.

Kampanyaya destek olmak için tıklayınız.