Korkusuz yazarı Takan: Devlet Bahçeli, imam Mustafa Demirkan’ı değil doğrudan Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı

Korkusuz yazarı Takan: Devlet Bahçeli, imam Mustafa Demirkan’ı değil doğrudan Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nın Ayasofya'da Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hedefi olduğunu yazdı

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nın Ayasofya'da Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı programda Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk'e atfen "zalim ve kafir" diyen imam Mustafa Demirkan'a ilişkin sözlerini hatırlatarak, "Cumhur İttifakı’nın bekası için ANDIMIZ’ın yasaklanmasına, NUTUK’un yasaklanmasına, Diyanet İşleri başkanının Ayasofya’da hutbede ATATÜRK’e hakaret etmesine ses etmeyen Devlet Bahçeli, imam Mustafa Demirkan’ı değil doğrudan Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı" dedi. 

Takan, "'Abartma' demeyin. O zaman sorarım; O icazet töreninde Tayyip Erdoğan yok muydu?.. Vardı.. Erdoğan, imam Mustafa Demirkan’ı eleştirdi mi, tepki gösterdi mi?.. Hayır.. Bahçeli, saray iktidarının ve o siyasal yapının ATATÜRK’e olan alerjisini ve kinini daha yeni mi görüyor?.. O zaman ne oluyor?.." dedi. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika