Korkut Eken'den itiraf gibi sözler: O zaman devlet görevlisi yerine 'eleman' kullanılıyordu

Korkut Eken'den itiraf gibi sözler: O zaman devlet görevlisi yerine 'eleman' kullanılıyordu

Korkut Eken, Kıbrıs'a neden bir devlet görevlisi ile değil de Atilla Peker ile gittiğine ilişkin soruya "O zaman devlet görevlisi yerine 'eleman' kullanılıyordu" sözleriyle yanıt verdi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, son videosunda KKTC'de suikaste kurban giden gazeteci Kutlu Adalı cinayetine ilişkin Mehmet Ağar-Korkut Eken ikilisini işaret etmişti. Peker, kardeşi Atilla Peker'in Kutlu Adalı'yı öldürmek için Korkut Eken'le birlikte Kıbrıs'a gittiğini ancak öldürmeden döndüklerini söylemişti.

Daha sonra ifade veren Atilla Peker, Korkut Eken'in kendisine "O iş halloldu" dediğini ileri sürdü. Korkut Eken, Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuştu ve Atilla Peker ile birlikte Kıbrıs'a gittiklerini ancak Kutlu Adalı cinayetiyle ilgili olarak değil, PKK'nın faaliyetlerini gözlemlemek amaçlı gittiklerini iddia etti.

"O zaman devlet görevlisi yerine eleman kullanılıyordu"

Bunun üzerine akıllarda, "Neden devlet görevlisiyle değil de bir mafya liderinin kardeşiyle gitti?" sorusu oluştu. Eken, bu soruya yine Saygı Öztürk üzerinden cevap verdi.

Bugünkü köşesine cevabı taşıyan Saygı Öztürk, Korkut Eken'in yanıtını şöyle aktardı:

Orada PKK ile bir çatışma olursa yanımda birisi olsun istedim. Bu tür olaylarda o günkü devlet stratejisine göre devlet görevlisi yerine ‘eleman’ kullanılıyordu. Tabii aslolan devletin kendi elemanlarını kullanmasıdır. Şimdi aslan gibi arkadaşlar bu işleri yapıyor. Şu anda MİT’in yurtdışı operasyonlarını izliyorum, çok büyük başarılar elde ediliyor. Teknik imkanlar çok. Bize para-pul da vermezlerdi. O zaman örtülü ödeneği harcamayıp seneye aktarmak önemliydi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem