Koronavirüs giyim devi H&M'i de vurdu

Koronavirüs giyim devi H&M'i de vurdu

H&M, koronavirüs salgınında online alışverişe yönelik talebin artması nedeniyle yüzlerce mağazasını kapatma kararı aldı.

Dünyanın en büyük ikinci moda perakendecisi olan H&M, üçüncü çeyrek karında beklediklerinden daha küçük bir düşüş yaşadıklarını açıkladı. Şirketin yaptığı açıklamada koronavirüs krizinin online alışverişe yönelik talebi arttırması nedeniyle önümüzdeki yıl yüzlerce mağazasının kapatılmasının planlandığını açıkladı.

Dev şirket, gelecek yılın başlarında mağaza sayısının 2020'ye oranla daha az olacağını belirtti. Şirket ayrıca, satışların eylül ayında iyileşmeye devam ettiğini söyledi.

"KRİZDEN GÜÇLÜ ÇIKACAĞIZ"

Açıklamada bulunan şirket yetkilisi Helena Helmersson, "Zorluklar sona ermemiş olsa da, en kötü dönemin geride kaldığına inanıyoruz ve krizden daha güçlü çıkacağımızı düşünüyoruz" dedi.

ZARARDAN KARA GEÇİLİYOR

H&M, beklenenden daha hızlı refleks gösterdiği için maliyet kesintilerinin de yardımıyla karın yaklaşık 2 milyar krona ulaşacağını belirtmişti. Mart-mayıs çeyreğinde, koronavirüs salgını H&M'in satışlarını yarı yarıya düşürmüştü. Bu durum ise şirketi on yıllardır ilk kez büyük bir zarara itmişti.

Ekonomi