Koronavirüs vakaları artıyor! 3 köy karantinaya alındı

Koronavirüs vakaları artıyor! 3 köy karantinaya alındı

Sağlık Bakanlığı'nın ülke genelinde yeni tip koronavirüs vakalarının arttığını açıklamasının ardından karantina haberleri gelmeye başladı.

Çanakkale'de 3 köy, yeni tip koronavirüs pandemisi tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

Sağlık Bakanlığı'nın ülke genelinde yeni tip koronavirüs vakalarının arttığını açıklamasının ardından karantina haberleri gelmeye başladı. Çanakkale Yenice'ye bağlı 3 köy, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan önlemler doğrultusunda karantinaya alındı. Karantina haberini Yenice Kaymakamlığı duyurdu.

14 GÜNLÜK KARANTİNA

Kaymakamlık, ilçeye bağlı Hacılar, Yeniköy ve Yağdıran köylerinin bu gece saat 24.00'ten itibaren 14 gün süreyle karantinaya alındığını açıkladı. Karantina nedeniyle 3 köyün girişinde jandarma tarafından önlem alındı. Umuma açık her yerde en fazla 2'şer kişinin olmasına, sosyal mesafeye dikkat edilmesine, uymayanlara ise tespit edildiğinde jandarma tarafından cezai işlem uygulanmasına karar verildi. Karantinaya alınan 3 köyde, hastalığın bulaşma riskini artıracağı değerlendirilen açıklamada, düğün salonu, lokanta, kafe, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, dernek lokalleri, toplu olarak her türlü kültürel ve sosyal etkinlik faaliyetlerinin yapıldığı tesislerin faaliyetlerinin durdurulduğu, toplu ibadetlerin de 14 gün süreyle ertelendiği bildirildi.

Sağlık