Koronavirüsten hayatını kaybeden kişiye cenaze aracı verilmedi: Et taşıma aracıyla taşındı!

Koronavirüsten hayatını kaybeden kişiye cenaze aracı verilmedi: Et taşıma aracıyla taşındı!

Kütahya’da koronavirüse yenik düşen vatandaşın cansız bedeni belediye cenaze aracı vermeyince et taşıma aracıyla taşınırken yıkama işlemini aile üstlenirken, imamın geç geldiği belli oldu.

Sözcü'de yer alan habere göre, Kütahya Tavşanlı'da Recep Davutoğlu (65), bir hafta önce Covid-19 şüphesiyle hastaneye yatırıldı. 3 çocuk babası Davutoğlu, geçen cuma hayatını kaybederken, Ankara'da öğretim görevlisi olan kızı Elif Davutoğlu Akbulut'un söylediğine göre cumartesi sabahı imam gelmediği için cenaze kendilerine teslim edilemedi. Davutoğlu Akbulut "Vatandaşa eziyet ediliyor" dedi.

"CENAZE ARACI 'KORONA KAPARIZ' KORKUSUYLA VERİLMEDİ"

Hastanede kendilerine "İmamların izin günü, gelemeyebilirler" denildiğini söyleyen Akbulut, ardından itfaiye yetkililerinin 'korona kaparız' korkusuyla cenaze aracı vermediğini iddia etti.  Akbulut'un iddiası Tavşanlı Kaymakamı Kanyılmaz doğrulandı. Kaymakam, "Bazen belediyede sıkıntı olabiliyor. O zaman cenaze tabutlanıp vatandaşa veriliyor" dedi.

"CENAZE ET TAŞIMA ARACIYLA GÖTÜRÜLDÜ"

Akbulut, yaşadıklarını şöyle anlattı: "Saatler sonra imam geldiğinde izin günü olduğu için sitem etti. Dolgun ücret verdik. Cenazeyi yıkamaya yardım ettik. Sonra hastanede tabut bulunmadığı söylendi. Kaymakam Erdoğan Kanyılmaz'ın devreye girmesiyle tabut bulundu. Ardından cenaze aracı krizi çıktı. Örenköy Köyü Tavşanlı dışında olduğu için itfaiye yetkilileri ‘korona kaparız' korkusuyla cenaze aracı vermedi. İtfaiye Müdür Yardımcısı ile görüştüm. Bana ‘İlçe dışında olduğu için götüremeyiz' dedi ve telefonu yüzüme kapattı. Cenazeyi kuzenimin et taşıma aracıyla götürdük. İmam ve dört akrabamın tulumunu biz aldık. Bizden önceki cenazelerde de böyle davranılmış. Hak etmedikleri koltuklarda oturan insanlar, devletin kurallarına uymayıp vatandaşa eziyet çektiriyor. Hastanede ‘tabut yok' dendi. Sorun çözüldü. Cenaze ise et taşıma aracıyla götürüldü."  

GENEL