Koronavirüsten korunmak için bir büyücünün geliştirdiği 'kutsal iksiri' içen Sri Lankalı Sağlık Bakanı koronavirüse yakalandı

Koronavirüsten korunmak için bir büyücünün geliştirdiği 'kutsal iksiri' içen Sri Lankalı Sağlık Bakanı koronavirüse yakalandı

Sri Lanka'da Hindu büyücünün koronavirüse karşı geliştirdiğini öne sürdüğü "kutsal iksiri" etkili olduğunu savunarak kullanan ve halka da tavsiye eden Sağlık Bakanı Pavithra Wanniarachchi'nin Kovid-19'a yakalandığı bildirildi.

Sri Lanka'da Hindu büyücünün koronavirüse karşı geliştirdiğini öne sürdüğü "kutsal iksiri" etkili olduğunu savunarak kullanan ve halka da tavsiye eden Sağlık Bakanı Pavithra Wanniarachchi'nin koronavirüse yakalandığı bildirildi.

NE OLMUŞTU?

Ülkenin başkenti Kolombo yakınlarındaki Kegalle kentinde geçen ay bir Hindu büyücü, "Kovid-19'a karşı ömür boyu koruma sağlayan" iksir geliştirdiğini iddia etmişti.

Büyücünün, bir gece Hindu tanrıçası Kaali'nin rüyada kendisine görünerek "insanlığı Kovid-19'dan kurtarmak için bal ve hindistan cevizi karışımlı iksir tavsiye ettiğini" öne sürdüğü belirtilmişti.

Bakan Wanniarachchi'nin söz konusu iksiri denediğini ve virüse fayda sağladığını açıklamasının ardından binlerce kişi, karışımdan almak için Kegalle'ye akın etmişti.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Dünya