Kosova tarihindeki ilk profesyonel soygun: 2 dakikada 100 bin Euro çaldılar

Kosova tarihindeki ilk profesyonel soygun: 2 dakikada 100 bin Euro çaldılar

Kosova''nın en büyük alışveriş merkezlerinden ABI Center maskeli ve silahlı 4 kişi tarafından soyuldu. Kar maskeli hırsızlar güvenlik görevlisini silah zoruyla etkisiz hale getirdikten sonra, özel bir bankaya ait ATM''yi araca bağlayarak çaldılar. Yapılan resmi açıklamada, Kosova tarihinde ilk kez böyle bir profesyonel soygun ile karşılaşıldığı söylendi.

Kosova'nın en büyük alışveriş merkezlerinden ABI Center kimliği belirsiz kişiler tarafından soyuldu. Kar maskeli hırsızlar bekçiyi silah zoruyla etkisiz hale getirdikten sonra, özel bir bankaya ait ATM'yi araca bağlayarak çaldılar.

120 SANİYEDE 100 BİN EURO ÇALDILAR

On yıldır Kosova ekonomisine büyük katkılar sağlayan Prizren'deki Abi Center, silahlı soyguncular tarafından toplam iki dakikada soyuldu.

Güvenlik kamerlalarındaki görüntülere göre gece yarısı saat 03:00'te yaşanan soygunda kar maskeli dört silahlı soyguncu alışveriş merkezinin (AVM) bekçisini silahla etkisiz hale getirildikten sonra AVM'nin camlarını kırıyor.

KOSOVA TARİHİNİN İLK PROFESYONEL SOYGUNU

Yabancı bir bankaya ait ATM'yi araçlarına bağlayan soyguncular araç yardımıyla ATM'yi yerinden söktükten sonra araca yükleyip olay yerinden kaçtı.

ATM'de yaklaşık 100 bin euro civarında bir paranın olduğu ileri sürüldü.

Soygunun ardından polisin olay yerine 40 dakika sonra geldiğini söyleyen ABI Center yöneticilerinden Alaydın Fuşa, Kosova'da ilk kez böyle profesyonel bir şekilde bir soygunun yaşandığını söyledi.

Fuşa, soyguncuların yakalanması için polisin olayla iligli çalıştığını söyledi. Kosova'nın önemli alışveriş merkezlerinden olan ABI Center'a ait Prizren'de 4 büyük AVM bulunmakta.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya