Kovid-19 aşı kayıtları için geliştirilen Aşıla uygulaması indirilemiyor

Kovid-19 aşı kayıtları için geliştirilen Aşıla uygulaması indirilemiyor

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Aşıla uygulamasını indirmeye çalışan vatandaşlar ''Aşıla uygulaması indirilemiyor, lütfen daha sonra deneyiniz'' uyarısıyla karşılaştı.

Aşıla uygulaması, günün en çok araştırılanları arasında öne çıkıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen uygulama Kovid-19 aşı kayıtları yapılacak. Ancak ugulamayı indirmeye çalışan vatandaş ''Aşıla uygulaması indirilemiyor, lütfen daha sobra deneyiniz'' uyarısıyla karşılaştı.

AŞILA MOBİL UYGULAMASI NEDİR?

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Aşıla uygulamasına ilişkin şu ifadeler paylaşıldı:

Covid-19 pandemisi ile mücadelede aşılama en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen AŞILA Mobil Uygulaması ile hekimlerimiz ve sağlık personellerimiz kolay ve hızlı bir şekilde vatandaşlarımızın aşılanma sürecini takip edebilecektir.

AŞILA UYGULAMASINA NASIL İNDİRİLİR?

Sağlık Bakanlığı'nın açıklamasının devamında, Aşıla uygulaması nasıl kullanılır, nereden kayıt olunur ve indirilir sorularına da cevap verildi. 

Aşıla uygulaması indirmek için ve kullanmak için yapılması gerekenler şu şekilde sıralandı:

asila.jpg

asila-5.jpg

Aşı takibi için indirme işleminin yapılması gereken uygulama, Sağlık Bakanlığınca aşı takibini kolaylaştırmak amacıyla geliştirildi.

Mobil telefonlara indirilerek kullanılabilecek "aşıla" uygulaması ile koronavirüs aşı kayıtları yapılacak. Bu kapsamda, aşıdan önce mutlaka "aşıla" üzerinden aşı uygunluğu kontrol edilecek, kare kodu okutularak kayıt işlemi tamamlandıktan sonra aşı yapılacak.

Aşıla uygulamasına ilişkin tüm bilgilere, dokümanlara, duyurulara ve eğitim videolarına "https://asila.saglik.gov.tr" adresinden ulaşabilirsiniz.

Aşıla mobil uygulaması "https://mobilmarket.saglik.gov.tr" adresi üzerinden İOS, Android ve Huawei telefonları için yüklenebilecek.

AŞILA UYGULAMASI RANDEVU ALMA İŞLEMİ

1.jpg2-001.jpg3-001.jpg4-001.jpg

Bilim Teknoloji