Kovulan akademisyenlere terörist diyen yandaş Öcalan'a ne gönderdi?

Kovulan akademisyenlere terörist diyen yandaş Öcalan'a ne gönderdi?

Hükümete yakın isimlerden Yıldıray Oğur, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile akademisyenlerin ihraç edilmesine tepki gösterdi. Yıldıray Oğur Twitter’da “Başörtüsü yasağı sırasında devlet üniversitesinde çalışan bir...

Hükümete yakın isimlerden Yıldıray Oğur, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile akademisyenlerin ihraç edilmesine tepki gösterdi. Yıldıray Oğur Twitter’da “Başörtüsü yasağı sırasında devlet üniversitesinde çalışan bir akademisyen devlete ''zalim’ dese atılmalı mıydı?'' diye yazınca hükümete yakın Milat gazetesi yazarı Ufuk Coşkun’dan tepki geldi.

Ufuk Coşkun, Twitter’da Yıldıray Oğur’a “PKK terör örgütüne destek veren bir akademisyenle başörtüsü yasağına karşı olan bir akademisyeni aynı kefeye koyan zihniyet!'' sözleriyle yüklendi.

İşte o mesaj:

ufuk1.jpg

Yıldıray Oğur, Ufuk Coşkun’a verdiği yanıtında Abdullah Öcalan’a kitap hediyesini hatırlattı. PKK'nın Mezopotamya Yayınları tarafından kitaplaştırılan "İmralı Notları" isimli kitabından bir bölümün fotoğrafını paylaşan Yıldıray Oğur “Ayrıca berbat ve haksız bi bildiriye imza atmış o akademisyenlerin herhalde hiçbiri bu öğretmenin yaptığını yapmadı'' diye yazdı.

İşte o mesaj:

ufuk2.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem