Kredi çekecekler dikkat! Uzman isim uyardı: Artık para verilmeyecek

Kredi çekecekler dikkat! Uzman isim uyardı: Artık para verilmeyecek

''Artık nakit para verilmeyecek''

Pandemi dönemiyle artan enflasyon vatandaşları zora soktu. Bankadan kredi çekerek ihtiyaçlarını gidermeye çalışan vatandaşları yakından ilgilendiren bir açıklama geldi.

Kredi ve çekecek yatırımcı ve ihracatçıya Kredi Garanti Fonu aracılığı ile ödeme yapılacak. Nakit para ihtiyacı olan ve kredi çekecek vatandaşları etkileyen yeni uygulamayı Prof. Dr. Sefer Şener açıkladı.

CNN Türk'te canlı yayınına bağlanan Prof. Dr. Şener, yeni verilecek kredilerin nakit para olmayacağını ve krediden çekilen para hangi alanda kullanılacaksa, o alanda bir kart verileceğini söyledi.

“ŞİMDİ BÖYLE BİR SİSTEM OLMAYACAK”
Prof. Dr. Şener, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Krediye ihtiyacınız olduğunda örneğin 100 bin lira ihtiyacınız varsa bunu alıyor ve kullanıyordunuz. Şimdi böyle bir sistem olmayacak.


NAKİT PARA VERİLMEYECEK
Bundan sonra size nakit olarak para verilmeyecek. Yatırım yapmak için krediye ihtiyacımız var dediğinizde hangi alanda kullanacaksanız size o alanda bir kart verilecek. Siz personel ödemesini yapacaksanız o kartla yapacaksınız. Vergi ödemesi yapacaksanız vergi dairesine tanımlı olacak ve oraya ödeme yapacaksınız. Burada para bankalar arasında kalmış oluyor. Para sistemde kalacak hem de hangi iş için krediye ihtiyacınız varsa direkt o iş için size kredi verilecek." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi