Kripto para pazarının toplam değeri 1 trilyon doların altına düştü

Kripto para pazarının toplam değeri 1 trilyon doların altına düştü

Son aylarda önüne geçilemez bir düşüş girdabının içine giren kripto para pazarı değer kaybetmeye devam ediyor.

Hatırlayacağınız gibi kısa süre önce Terra Luna tokenlarının çöküşüyle birlikte kripto piyasalarında büyük bir dalgalanma yaşamış, kriptoya olan güvenin sarsılması sonrası neredeyse tüm kripto birimleri düşüş yaşamıştı. Kripto piyasası daha Terra Luna çöküşünü atlatamamışken yeni bir düşüş dalgası daha piyasaları vurdu.

Bitcoin ve Etherium gibi tepede yer alan kripto birimleri bir kez daha kayda değer bir düşüş yaşadı. Kasım ayında 69 bin doları görerek zirve yapan Bitcoin, arada geçen sürede yüzde 65 değer kaybederek 24 bine kadar geriledi. Bu hafta ise 2020’den beri düşmediği seviyelere düştü.

Kripto para piyasaları

Aynı şekilde Etherium da düşüşünü sürdürdü. 4878 dolarda zirveyi gören Ether, o günden bu yana yüzde 74 değer kaybetti ve 1235 dolara kadar geriledi. Elbette alt-coinler de Bitcoin ve Ether’i izledi ve kripto para piyasası topyekün bir düşüşe daha girdi.

Neredeyse tüm kripto para birimlerinin aynı anda düşüşe geçmesiyle birlikte kripto pazarının toplam değeri de düştü ve 2021’in ocak ayından beri ilk kez 1 trilyon doların altına indi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 2021’in ocak ayında 1 trilyon doları aştığında, bu rakamın katlanarak artacağına inanılıyordu. Nitekim bir süre trend o yöndeydi. Ancak ne olduysa oldu ve rüzgar tersine döndü. Kripto piyasası 1 trilyonun üstüne çıkmak bir yana dursun, tekrar bu barajın altına düşmekten de kurtulamadı.

Cadillac Project GTP Hypercar tanıtıldı

Teknoloji