Kripto para piyasası rekorlara yelken açtı

Kripto para piyasası rekorlara yelken açtı

Kripto para piyasasında sular durulmuyor. Durgun geçen Mart ayının artından pek çok kripto para birimi Nisan ayında yenir rekorlara yelken açtı. Kripto paraların babası diyebileceğimiz BTC rekor üzerine rekor kırdı.

 BTC geçtiğimiz gün 65.000 dolar seviyelerine yaklaşarak rekor tazeledi.

Bitcoin’in haricinde diğer kripto paralar için de hareketli bir Nisan ayı yaşanıyor. Uzun süredir SEC ile davası yüzünden baskı altında kalan Ripple kısa sürede 2 dolar barajına yaklaştı. Binance Coin ise önemli bir ralli gerçekleştirerek 600 doların üzerinde işlem gördü.

kripto-para.jpeg

Açıkçası kimse Binance Coin’in kısa süre içerisinde bu kadar parlak bir grafik çizeceğini beklemiyordu. Yoluna 350 dolar seviyesinden başlayan BNB kısa sürede 600 doları devirerek önemli bir başarıya imza attı. BNB rekoru sonrasında 580 dolar seviyelerine geri çekildi.

Ripple yani XRP’nin kardeşi olarak nitelendirilen Stellar da önemli bir artış yakaladı. 0.67  cent seviyesine kadar yükselen XLM bir ara en yüksek piyasa değerine sahip 10 coinden biri oldu. Hali hazırda ise ilk 10 içerisinde BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, USDT, DOT, UNI, LTC ve LINK yer alıyor. 11. Sırada yer alan XLM yani Stellar’ın LINK ile arasında çok az bir fark olduğunu da hatırlatalım.

Anker yeni ürünlerini tanıttı

Bilim Teknoloji