Kripto para sektörü yeni bir skandalla karşı karşıya

Kripto para sektörü yeni bir skandalla karşı karşıya

Gün geçmiyor ki kripto para piyasası yeni bir skandalla karşı karşıya kalmasın. Son siber saldırının hedefi ise Acala Network’un stabil coini aUSD oldu.

Kripto para borsası neredeyse 2 haftadır oldukça istikrarlı bir tutum sergiliyor. Arada istisnalar olsa da, bu süre zarfında kapanışları genelde artışla yapan Bitcoin, sektörün lider para birimi olması yönüyle, kripto para borsasına da yön veriyor. Haziran ayından bu yana ilk defa haftayı 24 bin dolar seviyesinin üzerinde kapatma ihtimali olan Bitcoin, son yaşanan gelişmeler neticesinde 24.800 dolar seviyesinden 24.200 dolar seviyelerine geriledi. Bitcoin’in artışına ket vuran olaysa Acala Network cephesinde yaşandı.

Kripto paralarda yön

Bu network’ün stabil coini konumunda olan aUSD her stabil coin gibi 1 dolara eşit bir değerdeydi. Ancak gün içerisinde siber saldırının kurbanı olan bu network’ten tam 1,2 milyar adet aUSD çıkışı yapıldı.

Kripto paralarda bu stratejiler

Kripto para sektörü yeni bir skandalla karşı karşıya

Bildiğiniz üzere stabil coinlerin pozisyonlarını koruyabilmeleri yani 1 dolara eşit olabilmeleri için, dolaşımda olan miktarı dengeleyecek tutarda Bitcoin ve Ethereum tutuluyor.

Kripto para piyasaları

İşte karşılıksız olarak basılan 1,2 milyar adet aUSD’nin herhangi bir karşılığı olmayınca bu stabil coin bir anda 0,07 cent’e geriledi. Ancak stabil coin’in %90’ın üzerinde değer kaybettiğini gören yatırımcılar, bunun bir yatırım fırsatı olduğunu düşünerek bu coin’e hücum edince stabil coin yeniden 0,90 cent’e yükseldi. Bununla birlikte bu stabil coin için şu an ki en büyük tehlike, hırsızların çaldıkları 1,2 milyar adet coini yeniden piyasaya sürmesi olacak. Böyle bir durumda stabil coin bir kez daha dalgalı bir görünüme bürünecektir.

En çok kullanılan Android sürümü belli oldu

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji