Kriz büyüyor! DEVA Partisi’nden MHP’ye sert cevap!

Kriz büyüyor! DEVA Partisi’nden MHP’ye sert cevap!

MHP'nin yeni partileri FETÖ organizasyonu olarak suçlamasından sonra başlayan tartışmada kriz büyüyor. DEVA Partisi'nin cevabı ise şöyle:

MHP'nin yeni partileri FETÖ organizasyonu olarak suçlamasından sonra başlayan tartışmada kriz büyüyor. DEVA Partisi, MHP'nin dün yaptığı açıklamalara "İktidarın küçük ortağı" sözleriyle cevap verdi.

DEVA Partisi, MHP ile aralarındaki polemiğe noktayı koydu. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’ın açıklamalarına DEVA Partisi’nden yanıt geldi.

Babacan, Bahçeli’nin; İYİ Parti, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi’ni FETÖ organizasyonu olarak tanımlaması sonrası “Laf üretiyorlar, iş üretsinler. Üçlü koalisyon dönemlerinde ne yapmışlar” demişti.

Bunun üzerine MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Yediği kaba pisleyen, çıktığı evi taşlayan, FETÖ’nün yedek akçesi Ali Babacan... Kendisine verilen gazla Türk milletini karşısına alacak cesareti bulmuş gözükmektedir. Kurucu kadrosunun milletle olan kavgası aleni olan, kendisi de bulduğu her fırsatta Sayın Genel Başkanımıza haddini aşan sözler sarf eden Babacan’ın dili kendisine ait değildir.” ifadelerini kullanmıştı.

MHP'YE SERT YANIT

DEVA Partisi resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin daha önce büyük tepki gösterdiği 'İktidarın küçük ortağı' ifadeleri yer aldı:

“İktidarın küçük ortağı adına, her zamanki hakaretamiz ve tehditkar üslupla, Partimizi ve Genel Başkanımızı hedef alan iftira dolu bir açıklama yapılmış.Bu tür izansız açıklamaları cevap vermeye değer bulmuyoruz.Biz, ülkenin büyüyen sorunlarına çözüm üretmek için çalışıyoruz.”

MAK Danışmanlık son verileri açıkladı: Sonuçlar çok vahim

AKP'den 63 vekil DEVA'ya geçecek iddiası

Öte yandan siyasi kavgaların yeniden alevlendiği bu dönemde AKP’den seçilen 63 milletvekilinin istifa ederek Ali Babacan’ın kurduğu DEVA Partisi’ne geçecekleri iddia edildi.

AKP ve MHP, bayramdan sonra Siyasi Partiler yasası ve Seçim Yasası’nı değiştirmek için düğmeye bastı.

MHP lideri Devlet Bahçeli’den gelen önerinin, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Bir erken seçimle İYİ Parti’ye yaptıkları gibi önleri kesilmek istenirse Babacan ve Davutoğlu’na yardım ederiz’ sözlerini ardından gelmesi, vekil transferinin önünü kesmek için yapıldığı açıklandı.

Ancak ortaya atılan iddia, asıl korkunun seçim yasağını aşmak için yapılacak geçici transfer değil, AKP’den kopuşları önlemek!

Eski Çalışma ve sosyal Güvenlik bakanı Yaşr Okuyan, katıldığı bir Youtube yayınında Ankara kulislerinde konuşulan senaryoyu aktardı. Okuyan, 63 AKP milletvekilinin istifa ederek Ali Babacan’ın kurduğu DEVA Partisi’ne katılacağının konuşulduğunu katardı.

Kendisine bu bilgiyi önemli bir kaynağın aktardığını söyleyen Okuyan, asıl amacın AKP’den istifaları önlemek olduğunu belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika