Kübra Par: Cübbeli Ahmet Hoca ne yapmaya çalışıyor?

Kübra Par: Cübbeli Ahmet Hoca ne yapmaya çalışıyor?

''Cumhur İttifakı’nı temsil eden siyasetçiler itiraz etmeli, 'Sen ne yapmaya çalışıyorsun birader? Kendine gel' demeli”

Gazeteci Kübra Par, HDP seçmenine yönelik tepki çeken açıklamalar yapan Cübbeli Ahmet’le ilgili kaleme aldığı yazısında, “Fakat en temel demokratik hakkını kullanarak oy veren milyonlarca insanı kafadan suçlu ilan etmek, beddua etmek, hatta vatandaşlıktan çıkarmaktan söz etmek de nedir?” diyerek sitem etti.

“Ülkeyi asıl bölecek olan, Kürt vatandaşlarımızın bu ülkeyle kurduğu duygusal bağı zedeleyen bu türden izan yoksunu açıklamalardır” diyen Par, “Cübbeli Ahmet Hoca belli ki kendisine bir siyasi misyon edinmiş lakin bu türden tehlikeli açıklamalara en başta Cumhur İttifakı’nı temsil eden siyasetçiler itiraz etmeli, 'Sen ne yapmaya çalışıyorsun birader? Kendine gel' demeli” diye yazdı.

Cübbeli Ahmet ne demişti?

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, yayınladığı bir videoda HDP'ye ve seçmenlerine yönelik söylemlerde bulunmuş;"PKK militanlarını destekleyen ve bölünme niyetiyle HDP'ye rey verenleri vatandaşlıktan çıkarmazsanız vatanın bütünlüğünü sağlayamazsınız ve bölünmeyi önleyemezsiniz!" diye ifade etmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem