Kübra Par: FETÖ'den temizlenen yerlere başka cemaatlerin sızdığına ilişkin iddialar artık kesinlikle hafife alınamaz

Kübra Par: FETÖ'den temizlenen yerlere başka cemaatlerin sızdığına ilişkin iddialar artık kesinlikle hafife alınamaz

"Bu skandal sadece bir ÖSYM Başkanı’nı görevden alıp, bir iki dershane yöneticisine dava açarak savuşturulmamalı"

Habertürk yazarı Kübra Par, KPSS sınavındaki skandalın detaylarının belli olmaya başladığını belirterek, "Aslında hikâye geçmişte FETÖ skandallarından alışık olduğumuz gibi… Yine ortada cemaat bağlantılı bir dershane ve o dershane üzerinden cemaat üyelerinin devlete yerleştirilmesi operasyonu var. Dün T24’te yayınlanan özel habere göre aynı dershanede eğitim alan öğrencilerden 21’inin KPSS’deki yanıtlarının bire bir aynı olduğu belirlenmiş.

Yani mesele deneme sınavındaki birkaç sorunun asıl sınavda çıkmasından ibaret değil. Düpedüz cevap anahtarı dağıtılmış! Şimdi insanın aklına türlü türlü sorular geliyor. Aynı dershane geçmişte yapılan sınav sorularını da sızdırdı mı?" diye yazdı.

Başka sınavlarda usulsüzlük olup olmadığını soran Par, "Geçmişten hiç mi ders alınmadı? İsyan etmemek mümkün değil. Bu skandal sadece bir ÖSYM Başkanı’nı görevden alıp, bir iki dershane yöneticisine dava açarak savuşturulmamalı. Arkasındaki asıl karanlık yapı ortaya çıkarılmalı. FETÖ'den temizlenen yerlere başka cemaatlerin sızdığına ilişkin iddialar artık kesinlikle hafife alınamaz." ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı için tıklayın..

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika