Küfürbaz dekan gelen tepkilerin ardından istifa etmek zorunda kaldı!

Küfürbaz dekan gelen tepkilerin ardından istifa etmek zorunda kaldı!

Çorum Hitit Üniversitesi'nde öğretim görevlisi Esin Güllü'ye cinsiyetçi hakaretlerde bulunduğu videoyla gündeme gelen Çorum Hitit Üniversitesi

Çorum Hitit Üniversitesi'nde öğretim görevlisi Esin Güllü'ye cinsiyetçi hakaretlerde bulunduğu videoyla gündeme gelen Çorum Hitit Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Faruk Yamaner görevinden istifa etti.

Prof. Dr. Faruk Yamaner'in, fakültenin bölüm başkanlarından Doç. Dr. Esin Güllü'ye fakültenin yönetim kurulu toplantısı sırasında, hakaret ettiği görüntüler ortaya çıkmış, o anda video kaydedildiğini anlayan Yamaner, Güllü'nün elinden telefonu alıp atmakla tehdit etmişti.

Doçent Güllü’nün “Bölüm başkanı olarak bize ihtiyacınız yoksa, her şeyi siz yapacaksanız daha ne, yapın o zaman. Bir şey yapmadık diye kızmayın bize” sözlerine Yamaner, “Ben yaparım sen de uygularsın. Bu kadar basit” yanıtını vermişti.

Görüntüde ayrıca, meslektaşına “Fikirsizsin sen” diyen Yamaner, “Ne olursa olsun. Senin nasıl doçent olduğunu da biliyorum. Seni kimin doçent yaptığını da biliyorum” dedi. Yamaner, Güllü’nün “Sizin de nasıl profesör olduğunuzu biliyor insanlar” sözüne cinsiyetçi küfür ederek karşılık vermişti.