Kültür Bakanı 10 gün sonra konuştu: Müjdat Gezen tribüne oynuyor

Kültür Bakanı 10 gün sonra konuştu: Müjdat Gezen tribüne oynuyor

Sanat merkezinin yakılmasına tepki gösteren Müjdat Gezen'e yanıt veren Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Gezen’in yaptığı açıklamalarla "tribüne oynadığını" savundu.CHP’li milletvekili Zeynep Altıok Akatlı'nın sanat...

Sanat merkezinin yakılmasına tepki gösteren Müjdat Gezen'e yanıt veren Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Gezen’in yaptığı açıklamalarla "tribüne oynadığını" savundu.

CHP’li milletvekili Zeynep Altıok Akatlı'nın sanat dünyasına yönelik başka saldırıların da olabileceğine dair kendisine yazdığı mektuba ilişkin Avcı, "Kamuoyu önünde açık mektup filan gibi yollara başvurmasını yadırgadım. Hele hele bu tür şeylerle iktidar suçlanacaksa. Kendi babasını da kaybettiği Sivas olayları sırasında Başbakan Yardımcısı Erdal İnönü’ydü, Kültür Bakanı da şu anda kendisiyle aynı partide olan bir başka arkadaşımızdı. Siyasi iktidarlarla bu tür olaylar arasında hemen bu tarz ilişkiler kurup bunlar üzerinden iktidarı suçlamak doğru değil" dedi.

Milliyet'te yer alan habere göre, Avcı "Gerek Müjdat Gezen’in gerek başkalarının yaptığı açıklamalarda çok fazla, ''tribüne oynama’ düşüncesi hissettim. Ben hemen olaydan sonra gerekli açıklamaları yaptım o konuda. Böyle provokasyonlar karşısında her birimizin nasıl davranması gerektiği konusundaki düşüncelerimi çok net bir biçimde açıkladım" dedi. "Bütün bunlar üzerinden bu tür tribün şeylerine girmek, mesajlar üzerinden bir şey oluşturmaya çalışmak bana doğru gelmiyor" diyen Avcı, "O klasik anlamda bir mektup olsa tabii cevap verirdim ama o bana yazılmış değil, kendi tabanına yazılmış bir mektup, çok doğru bulmadım" ifadelerini kullandı.

Nabi Avcı'nın muhtemel kızdığı açıklama: Neler yaşanmıştı?

">

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem