Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a ait üç otel 'Güvenli Turizm Sertifikası' bekliyor

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a ait üç otel 'Güvenli Turizm Sertifikası' bekliyor

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un sahibi olduğu, Voyage otel grubuna dahil üç otel Güvenli Turizm Sertifikası’nı henüz almadı. Bakan Ersoy’a ait beş yıldızlı oteller sertifika almak için başvurdu ancak belgelendirme aşaması halen tamamlanmadı

ETS group çatısı altında bulunan Voyage otellerinin sahibi olan Bakanı Ersoy’un Antalya Belek’teki oteli ile Muğla Bodrum’da bulunan butik oteli ve tatil köyü bu belgeyi alabilirken, Bodrum'da ve Antalya Serik'te bulunan beş yıldızlı otelleri henüz sertifikayı alabilmiş değil.

Koronavirüs salgınının ardından oteller, restoranlar, konaklama ve yeme-içme tesisleri ayrı ayrı kriterler çerçevesinde denetlenmeye başlandı. Yetkili akreditasyon firmaları hijyen ve sağlık denetimi ve uygunluk değerlendirmesi yaparak bunlara ilişkin raporlar düzenliyor. Akreditasyon firmaları ayrıca başvuruda bulunan tesislere düzenli olarak denetçi gönderip kriterlere uygun hizmet verilip verilmediğini de denetliyor. Otel ve restoranlar denetimden geçtiklerinde Güvenli Turizm Sertifikası alabiliyor. Güvenli Turizm Sertifikası alabilen işletmeler ile işletmelerin başvuru durumları Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın web sitesinde listeleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem