Kumpas planının ses kayıtlarını ortaya çıkaran CHP'liler gözaltına alındı!

31 Mart seçimini kazanarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan ve mazbatasını alarak göreve başlayan Muhittin Böcek’in yeğeni Cemil Böcek

31 Mart seçimini kazanarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan ve mazbatasını alarak göreve başlayan Muhittin Böcek’in yeğeni Cemil Böcek ve 5 CHP’li sabah erken saatlerde gözaltına alındı.

Cumhuriyet Halk Partisinin il seçim koordinasyon merkezinde görevli olan Muhittin Böcek’in yeğeni Cemil Böcek ile Dr. Cem Oğuz, Yusuf Meriç, Doğukan Demirkaya ve adı belirlenemeyen 4 kişi evlerine giden polisler tarafından gözaltına alınarak emniyet müdürlüğüne götürüldüler.

Henüz açıklanma yapılmadı ama yaptığım araştırmaya göre gözaltına alınmalarına Antalya eski belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel’in şikayeti neden oldu. 31 Mart Yerel seçim öncesi Ebru Türel’in sosyal medyaya düşen bir videosu hızla yayılmıştı. Ebru Türel belediye çalışanları ile yaptığı bir toplantıda özetle, “Antalya’da sokaklarda gezin, dolmuşlarda, otobüslerde CHP teröristlerle HDP ile işbirliği yapıyor” diye anlatın dediği iddiası yer almıştı. Muhittin Böcek’in yeğeni ve CHP seçim koordinasyon merkezinde görev yapan 5 kişinin bu videoyu sosyal medyada paylaşmalarına tepki gösteren Ebru Türel’in şikayette bulunması nedeniyle gözaltına alındıkları iddia ediliyor.

CHP'DEN AÇIKLAMA

Gözaltılara ilişkin CHP Antalya İl Örgütü'nden açıklama geldi. Açıklamada şunlar ifade edildi;

"31 Mart yerel seçimlerinde sosyal medyada paylaşılan Ebru Türel’e ait olduğu iddia edilen ses kaydı ile ilgili olarak arkadaşlarımız gözaltına alınmışlardır. Gözaltıların sebebini tam olarak bilmiyoruz, ancak şikayetin temelinin siyasi olduğunu düşünüyoruz. Avukatlarımız sabahtan beri konuyu takip etmekteler. Onlardan gerekli bilgileri bekliyoruz. Asayiş Şube’ye kimlerin getirildiğini bilmiyoruz. Avukatlarımız şimdi içeriye alındılar. Bize gelen ilk bilgilere göre Ebru Hanım’ın (Türel) seçim öncesi sızan ses kaydı ile ilgili olduğu ve özel hayatın gizliliği İle ilgili bir şikayette bulunulduğudur. Menderes Bey ve Ebru hanım böyle bir kayıt var ve bu kayıt bizim özel hayatımızın gizliliğine aykırı diye şikayette bulunmuşlar fakat bu konunun bizim arkadaşlarımızla ilişkisini nereden kurmaya çalışıyorlar bunu anlamak mümkün değil, öyle bir toplantıda bizim arkadaşlarımızın bulunma ihtimali yok. Eğer böyle bir kayıt sızdıysa, içerideki toplantıda olan kişilerden birisi sızdırmıştır. Fakat şu an 7 kişinin Asayiş Şube’de olduğunu öğrendik. Ne için alındıklarını birazdan öğreneceğiz. Avukatlarımız süreci takip ediyor. Konuyla ilgili detaylı bilgi alınca, geniş bir açıklama yapacağız."

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika