Kurban Bayramı'nda Zonguldakta artış devam etti!

Kurban Bayramı'nda Zonguldakta artış devam etti!

​Koronavirüs salgınında son günlerde vaka artışı yaşanan illerden biri olan Zonguldak'ta, Kurban Bayramı'nda da artış devam etti. Bayramın ilk günü 33 yeni vaka tespit edilirken, ikinci gün 13, üçüncü gün 8, dördüncü gün ise 24 vaka tespit edildi.

4 günde toplam 78 yeni vakanın görüldüğü kentte, 2 kişi de yaşamını yitirdi. İl genelinde bugüne kadar koronavirüs vaka sayısı 1181'i bulurken, ölen kişi sayısı da 74'e yükseldi. Valilik, İl Sağlık Müdürlüğü ve diğer kurumların çalışmalarıyla vaka sayılarının önüne geçilmesi için çalışmalar yürütülüyor. Vatandaşa, tedbirlere uyulması konusunda da uyarılar yapılıyor.

"BİRAZCIK SAYGI LÜTFEN"

Kent sakini Ali Bilgiç, daha çok maske ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, "Ben maske kullanmayan insanları karşımda sanki bir katil gibi görüyorum. Bu kadar saygısızlık olmaz ki. Gençler bir de yürürken üstüme üstüme geliyor. Bizler, boksörler gibi sağa sola kaçıyoruz. Evde sonra dedesine, babaannesine gidiyor. Bu şekilde bundan kurtulamayız. 'Bana bir şey olmaz' diyorlar ama babana, annene veriyorsun virüsü. Birazcık saygı lütfen" dedi.   ​

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem