Kurbanlık boğa ortalığı birbirine kattı

Kurbanlık boğa ortalığı birbirine kattı

Ordu’da sahibinin elinden kaçan boğa, ortalığı birbirine kattı. Kontrolden çıkan boğa  önce iki araca çarptı sonra bir iş yerine girip, zarar verdi...

Ordu’da sahibinin elinden kaçan boğa, ortalığı birbirine kattı. Kontrolden çıkan boğa  önce iki araca çarptı sonra bir iş yerine girip, zarar verdi. Belediye ekiplerince yakalanan boğanın görüntüleri güvenlik kamerasına böyle yansıdı.

Altınordu ilçesine bağlı Karapınar Mahallesi’nde kurban pazarına götürülürken sahibinin elinden kurtulan boğa, Ordu-Giresun karayoluna kaçtı. Trafiği birbirine katıp sürücülere zor anlar yaşatan boğa, kent merkezi istikametine yöneldi. Bu sırada boğa, yoldan geçen 2 araca çarparak zarar verdi. Çevredeki bir iş yerinin camını kırarak içeri giren boğa, eşyalara da hasar verdi. Boğa, işçiler tarafından dışarı çıkarıldı. O anlar ise iş yerinin güvenlik kamerası tarafından anbean kaydedildi.

Karşıyaka Mahallesi'nde bir binanın zemin katına giren boğa, vatandaşların ve belediye ekiplerinin yardımıyla yakalanarak sahibine teslim edildi.

Bu arada, Eskipazar Mahallesi’nde bulunan hayvan pazarında da kaçan başka bir boğa, dereye girdi. Boğa, vatandaşlar ve itfaiyenin çalışmasıyla yakalandı.