Kürtçe müzik ustasına Grammy

Kürtçe müzik ustasına Grammy

Grammy Müzik Ödülleri’nde sahiplerini bulurken dünyaca ünlü Kürt müzisyen Kayhan Kalhor’un da yer aldığı müzik grubu ''Silk Road’ ile ''En İyi Dünya Müziği Albümü’ ödülü aldı. Grammy ödül sayısını 15’e çıkaran...

Grammy Müzik Ödülleri’nde sahiplerini bulurken dünyaca ünlü Kürt müzisyen Kayhan Kalhor’un da yer aldığı müzik grubu ''Silk Road’ ile ''En İyi Dünya Müziği Albümü’ ödülü aldı. Grammy ödül sayısını 15’e çıkaran Adele’in damga vurduğu törende, Beyonce iki ödül alırken ''En İyi Dünya Müziği Albümü’ kategorisinde ödül, Farsça ve Kürtçe müziğin önemli isimlerinden Kayhan Kalhor’un da içinde yer aldığı Silk Road’ın ''Sing me home’ albümüne geldi.

6 kez Grammy Müzik Ödülleri’ne aday gösterilme başarısı gösteren Kalhor, dünyaca ünlü diğer müzisyenlerle birlikte ''Sing me home’ albümü ile ''Silk Road’ grubunu oluşturmuşlardı.

Kalhor, küçük yaşlarda başladığı müzik çalışmaları sırasında ilk olarak İran Ulusal Radyo ve Televizyon Orkestrası’nda yer aldı. Birçok farklı öğretmenden eğitim aldı, 20 yaşındayken Muhammed Rıza Lütfi’nin yanında çalışmalarına devam etti. Sonraki dönemlerde klasik müzik öğrenmek için Roma ve Ottawa’da çalışmalar yaptı.

">