KYK yurdunda çağ dışı uygulama!

KYK yurdunda çağ dışı uygulama!

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde yinelediği "Dindar ve kindar nesil" talebi Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar....

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde yinelediği "Dindar ve kindar nesil" talebi, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurtları’nda yanıt buldu. Erzincan ve Kayseri’deki KYK yurtlarına öğrencilerin “Salavat çekerek” basması için zikirmatik konuldu. Zikirmatiklerin “Salavat zinciri” kurmak için asıldığı belirtildi.

Kayseri Hunat Hatun Kız Öğrenci Yurdu’nun asansörlerine “Bir salavat da sen çek” yazılı afişlerin olduğu zikirmatik denilen elektronik tesbihler konuldu.

Erzincan Öğrenci Yurdu’nda ise öğrencilerin yurda giriş ve çıkışlarının kayda alınması amacıyla kullanılan parmak izi okuma cihazının yanına “zikirmatik” konuldu. Karaman’da da Nefise Sultan Kız Öğrenci Yurdu’nda da hadislerin yazılı olduğu notlar hazırlandı. Paylaşılan fotoğraflarda başörtüsü ve “kokulu tesbih” bulunan paketler hazırlandığı da görüldü. Çanakkale, Diyarbakır ve Antep’teki imam hatip ortaokullarının ve imam hatip liselerinin koridorlarına, “Salavat çekmenin anlam ve önemini hatırlatmak” gerekçesiyle zikirmatik asılmıştı.

Politika