La Gazzetta dello Sport 2021 tahmini pilot maaşlarını açıkladı

La Gazzetta dello Sport 2021 tahmini pilot maaşlarını açıkladı

Ünlü İtalyan La Gazzetta dello Sport gazetesi, tahmini pilot maaşlarıyla alakalı bir haber hazırladı ve buna göre en tepede son yıllarda olduğu gibi yine Lewis Hamilton var.

Neredeyse her sene 4-5 farklı kaynak, tahmini pilot maaşlarıyla alakalı haber yapıyor ve genelde farklı rakamlar veriyorlar.

2021 sürücü maaşlarıyla alakalı haber yapan ilk kaynak La Gazzetta dello Sport oldu.

Gazete, tüm rakamlar resmi olmadığını ve sezon sonunda yapılacak bonus ödemeler ya da reklam anlaşmalarıyla bu gelirin önemli ölçüde artabileceğini belirtti

Şampiyonada en yüksek maaşı 45 milyon dolarla Lewis Hamilton alıyor. Bu, yedi kez dünya şampiyonunun son yıllarda aldığı iddia edilen ücretle oldukça benzer.

Max Verstappen'in maaşı, 2021 ile beraber oldukça ciddi şekilde artmış durumda ve kaynağa göre yıllık 40 milyon dolar aldığı tahmin ediliyor.

Diğer sürücüler ise bu iki sürücüye kıyasla çok daha düşük ücretler alıyorlar. Buna göre Sebastian Vettel, Daniel Ricciardo ve Charles Leclerc'in her biri senelik 15 milyon dolar kazanıyor.

Çifte dünya şampiyonu Fernando Alonso, Carlos Sainz, Lance Stroll ve Kimi Raikkonen ise 10 milyon dolar alıyor gibi görünüyor.

En düşük ücret ise 500 bin dolarla çaylak Yuki Tsunoda'ya ait

pilot-maasi.jpg

(Kaynak- motorsport.com)

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor