LDP: Kutsal Cumhur İttifakı’na katılmaya karar verdik

LDP: Kutsal Cumhur İttifakı’na katılmaya karar verdik

Partiden yapılan açıklamada "Düşüncelerimizi en doğru temsil edebileceğimiz yere, kutsal Cumhur İttifakı'na katılmaya karar verdik." ifadeleri kullanıldı.

Liberal Demokrat Parti (LDP), ‘1 Nisan vesilesiyle’ AKP ile MHP’nin ‘cumhur ittifakı’na katılma kararı aldığını açıkladı

LDP, dün akşam saatlerinde sosyal medya hesabından paylaştığı bir gönderi ile Cumhur İttifakı'na katılma kararı aldıklarını, ancak bunu sadece 2 Nisan tarihine kadar sürdüreceklerini açıkladı. Partinin 1 Nisan şakası yaptığı anlaşılınca, paylaşım sosyal medyada gündem oldu. Parti tarafından iktidarın uyguladığı politikaların tiye alındığı iki sayfalık açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Ülkemizin bulunduğu coğrafi konumu, dış güçlerin sürekli ülkemize saldırması sonucu 26,5 yıllık siyasi faaliyetlerimizi yeniden yapılandırmaya karar verdik. Kamu iktisadi teşebbüslerin sayılarının arttırılmasını, üstünlerin hukukunun gerekliliğini, büro elemanlarımızın (yok ama olsa yine savunurduk) pudra şekerli hayatlarını nasıl idame ettirdiklerinin araştırılmamasını destekliyoruz. İstanbul Sözleşmesi'nden çıkma konusunda geç kalındığını, uzaya geçiş garantili 4 şeritli otoyol yapılmasını, TRT'nin özelleştirilmemesini, Sayıştay raporlarının Meclis'e getirilmemesini, lebaleb kongreleri, sarı taksi plaka uygulaması ile plaka tahditi uygulamasını dünyanın en doğru piyasa şekli olduğunu düşünüyor ve en önemlisi itibardan tasarruf edilmemesini sonuna kadar destekliyoruz."

Partinin 1 Nisan dolayısıyla bu açıklamayı yaptıklarını açıklayan kısımda ise şöyle denildi:

"Bu düşüncelerimizi en doğru temsil edebileceğimiz yere 1 Nisan 2021 tarihi 00.01 saatinde kutsal Cumhur İttifakı'na katılma kararı aldık. Bu kararımız 24 saat geçerli olup 2 Nisan 2021 saat 00.01'de sona erecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur..." ifadeleri yer aldı. 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem