Lenovo, yeni diz üstü bilgisayar modeliyle dikkatleri üzerine topladı

Lenovo, yeni diz üstü bilgisayar modeliyle dikkatleri üzerine topladı

Lenovo Yoga Slim 970i fiyatı ile dudak uçuklattı. Teknoloji dünyası gelişmeye ve geliştikçe de pahalanmaya devam ediyor.

İlk bilgisayarlarınızı hatırladığınız zaman, bugün gelinen nokta gerçekten hayret verici olarak nitelendirilebilir. Öyle ki, 80-90 jenerasyonu birçok insanın ilk bilgisayarı hantal kasalardan ve göbekli monitörlerden oluşuyordu. Ancak yıldan yıla gelişen teknolojiyle birlikte, önce masa üstü bilgisayarlar incelmeye başladı, daha sonra ise bu bilgisayarların pabucu dama atılarak dizüstü bilgisayarlar gelişim gösterdi. Lenovo tarafından tanıtılan en yeni dizüstü bilgisayar ise, teknolojinin geldiği noktayı gözler önüne seriyor.

Lenovo Yoga Slim 970i

Lenovo Yoga Slim 970i, 14 inçlik 3840 x 2400 piksel çözünürlüğe sahip OLED ekranla karşımıza geliyor. Ekran aynı zamanda dokunmatik olması sebebiyle bir kez daha dikkat çekerken, Dolby Vision ve 10-bit renk desteği bu bilgisayarın ekranını özel kılan diğer detaylar.

Lenovo Yoga Slim 970i 1

Lenovo Yoga Slim 970i fiyatı ile dudak uçuklattı

Bilgisayar kasasının boyutlarına baktığımız zamansa, son derece kompakt yapıda bir bilgisayara baktığımızı anlıyoruz. Buna göre 315mm x 215mm x 15mm boyutlarına sahip olan cihaz bu yönüyle rakiplerinden ayrılıyor.

Lenovo Yoga Slim 970i 2

Bilgisayarın en önemli yönlerinden biriyse Intel Core i7-1280P işlemcisi. Bu işlemciyi 16GB RAM ve 1TB SSD ile destekleyen Lenovo, tek şarjla 12 saatlik kullanım imkanı sunabiliyor. Peki Lenovo Yoga Slilm 970i’nin fiyatı ne kadar? Çinli şirket tarafından yapılan açıklamaya göre yeni dizüstü bilgisayar 2.139 dolardan satışa sunulacak.

Ford, yeni nesil farlarında AR teknolojisi kullanıyor

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji