Levent Gültekin adaylıktan çekildi

Levent Gültekin adaylıktan çekildi

Cumhurbaşkanlığı’na bağımsız aday adayı olduğunu açıklayan gazeteci- yazar Levent Gültekin adaylık başvurusu yapmaktan vazgeçtiğini açıkladı.“İktidar 100 bin imza toplama işini 5 güne sıkıştırarak imkansız hale...

Cumhurbaşkanlığı’na bağımsız aday adayı olduğunu açıklayan gazeteci- yazar Levent Gültekin adaylık başvurusu yapmaktan vazgeçtiğini açıkladı.

“İktidar 100 bin imza toplama işini 5 güne sıkıştırarak imkansız hale getirdi'' diyen Levent Gültekin adaylıktan vaz geçtiğini twetter hesabından duyurdu:

"Bu seçim cumhurbaşkanı seçimi değil ülkenin kader seçimi. Sanki bir cumhurbaşkanı seçiyormuş gibi hareket etmek iktidarın ekmeğine yağ sürer ve bu antidemokratik süreci meşrulaştırır.

Medyanın kapatıldığı, sandıkların kontrol altına alındığı, devlet imkanlarının bir partiye verildiği, genel kurmay başkanının devreye girdiği bir seçimde cumhurbaşkanı seçilmez. O ülkenin bundan sonraki gidişatı oylanıyor.

Tam da bunun için bir araya gelemeyen partileri bir araya toplamak için bağımsız adaylık formülü elzemdi. Partilerin, inançların, ideolojilerin kazanımı değil ülkenin geleceği masada."

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem