LG mobil işini kapatıyor

LG mobil işini kapatıyor

Çıkan söylentiler doğrulandı. LG mobil işini kapatıyor. Kayıpların artmaya devam ettiği ve görünüşte ilginç telefonlara harcanan milyarlarca doların ardından elektronik devi, zorlu telefon bölümünde resmi olarak havluya attı.

Şirket yaptığı açıklamada, “LG, diğer iş alanlarında rekabet gücünü daha da güçlendirmeye yardımcı olmak için mobil uzmanlığından yararlanmaya ve 6G gibi mobilite ile ilgili teknolojileri geliştirmeye devam edecek” dedi. Şirket, bazı LG telefonlarının bu tarihten sonra satılmaya devam edebileceğini belirtmesine rağmen, Temmuz ayı sonuna kadar mobil işini durduracak. CEO’sunun 2021 yılına kadar servetini geri çevirme taahhüdüne rağmen, LG’nin Velvet ve Wing cihazları halkın ilgisini çekmeyi başaramadı. Çift ekranlı telefonların cazibesi (ve döndürülebilir ekranların vaadi), kullanıcıların ilgisini Apple ve Samsung’dan çevirmeye yeterli değildi.

LG mobil telefon işinden resmi olarak çekildiğini duyurdu

Aralık ayında teknoloji devi, küresel telefon pazarındaki hissesinin yüzde 1,7’ye düştüğü düşük ve orta sınıf telefonlarının tasarımlarını üçüncü şahıslara devredeceğini duyurdu. LG’nin küresel kurumsal iletişim başkanı Ken Hong, Engadget’e şunları söyledi: LG markasının mobil alandan ayrılması bazılarını hayal kırıklığına uğratabilir, ancak çalışanların ve hissedarların menfaatine en uygun olanı yapmanın da kritik öneme sahip olduğu bir sektördeyiz,” dedi. “Diğer sevilen telefon markalarının bizden önce gösterdiği gibi, bu bir sayı oyunu, popülerlik yarışması değil.” LG Electronics Inc. (LG), mobil iş birimini kapattığını duyurdu. Karar bugün erken saatlerde yönetim kurulu tarafından onaylandı.

Realme Buds Air 2 Neo kulaklıklar 7 Nisan’da aktif gürültü önleme ile geliyor!

Bilim Teknoloji