Liberal Demokrat Parti seçim kararını açıkladı 

Liberal Demokrat Parti seçim kararını açıkladı 

Liberal Demokrat Parti, 31 Mart seçimlerinde; muhalefet adaylarını destekleyeceklerini açıkladı.Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Tırpancı tarafından yapılan; açıklamaya göre 'muhalefet' partilerinin adaylarına oy...

Liberal Demokrat Parti, 31 Mart seçimlerinde; muhalefet adaylarını destekleyeceklerini açıkladı.

Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Tırpancı tarafından yapılan; açıklamaya göre 'muhalefet' partilerinin adaylarına oy vereceklerini açıkladı.

Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Tırpancı'nın yaptığı açıklama şöyle: Demokrasinin temel ilkesi gereği, dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir kişi ve siyasi oluşuma, güçler ayrımı ve gücü denetleyen ve dengeleyen mekanizmalar olmaksızın yetki verilmemelidir. Bu ilkeyi 16 yıldır göz ardı eden toplumumuzun, gerek hak ve özgürlükler alanlarında, gerek dış ilişkilerde ve uluslararası itibarda, gerek adalet ve hukukta, gerekse ekonomik anlamda ödediği fatura son derece barizdir. Bu gerçekler çerçevesinde, pek çok yerde başa baş geçmesi beklenen 31 Mart Yerel Seçimlerinde, sayıları ne olursa olsun, geçmişte Liberal Demokrat Parti’ye oy vermiş veya görüşlerini önemseyen tüm üyelerimizi ve vatandaşlarımızı “muhalefet partilerinin veya oluşturdukları ittifakların adaylarını” desteklemeye davet ederiz.

Çok konuşulacak istihbarat: Yeni Bir Parti’yi kim kurdu?

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika