Lionel Messi’ye 3 ay men cezası verildi!

Lionel Messi’ye 3 ay men cezası verildi!

2019 Kupa Amerika ve Güney Amerika Futbol Konfederasyonu aleyhine ifadeleri sebebiyle Arjantinli futbolcu Lionel Messi'ye 3 ay uluslararası...

2019 Kupa Amerika ve Güney Amerika Futbol Konfederasyonu aleyhine ifadeleri sebebiyle Arjantinli futbolcu Lionel Messi'ye 3 ay uluslararası turnuvalardan men cezası verildi.

Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL), 2019 Kupa Amerika ve konfederasyon aleyhine yorumlarda bulunan Barcelona’nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi’yi 3 ay boyunca uluslararası turnuvalardan men etti. CONMEBOL’dan yapılan açıklamada, 32 yaşındaki yıldız oyuncunun 2019 Kupa Amerika ve konfederasyon aleyhine yaptığı değerlendirmelerin “temelsiz ve kabul edilemez” olması nedeniyle uluslararası turnuvalardan 3 ay men ve 50 bin dolar para cezasına çarptırıldığı belirtildi. Kaynak: Lionel Messi’ye 3 ay men cezası!

Brezilya’ya 2-0 yenildikleri yarı final maçının ardından Şili’yi 2-1 yenerek turnuvayı üçüncü sırada bitiren Arjantin’li yıldız futbolcu Lionel Messi, madalya törenine katılmamıştı. Üçüncülük karşılaşmasında Beşiktaş’ta forma giyen Şilili futbolcu Gary Medel ile tartıştığı pozisyonun ardından kırmızı kart gören Lionel Messi’ye, bir maç men cezası da verilmişti.