Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction Hakkında Merak Edilenler

İstenmeyen göbek yağları, kalça halkaları için liposuction yağ hücrelerinin nazikçe alınmasını sağlar.

Birçok kişi, özellikle istenmeyen yağ birikintilerini gidermek için liposuction’ı seçer.

Düzenli olarak egzersiz yapıyor ve dengeli besleniyorsunuz, ancak yine de can sıkıcı yağ birikintilerinden doğal olarak kurtulamıyorsanız, bu durumda liposuction yardımcı olabilir.

Liposuction Nedir?

Halk arasında yağ aldırma olarak bilinen uygulama avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Diyet ve egzersiz olmadan vücut şekillendirme,
  • Yağ hücrelerinin nazikçe çıkarılması,
  • Vücudun hedeflenen modellemesi için tercih edilebilir.

Liposuction Kimlere Uygulanır?

Normal yollar ile fazla yağlarından kurtulamayan kişiler tercih edebilir. Vücut şekillendirme tedavileri ile istenmeyen yağ birikimleri azaltılır ve vücudun ilgili bölgeleri özel olarak modellenir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Ultrasonik liposuction ıslak teknik liposuction, lazer liposuction yöntemleri vardır. Plastik cerrahlarınız liposuction için nazik titreşimli emme kullanır: Bu titreşim destekli liposuction ile kanül titreşir ve dokudaki fazla yağı nazikçe alır ve ardından emer.

Liposuction için tipik tedavi alanları dış uyluk, karın, sırt ve alt sırttaki yağ yastıklarıdır. Ayrıca üst kollar, dizler, ayak bilekleri ve baldırların yanı sıra vücudun diğer kısımları ve erkek göğsü nazikçe modellenebilir.

Liposuction için olası tedavi alanları; Uyluk, göbek ve bel, çene, boyun, üst kollar, diz, erkek meme bölgesi için tedavi yapılabilir.

J-plasma Nasıl Yapılır?

Radyo frekansı enerjisi yöntemi kullanılarak j plasma yapılır. İşlemin prensibi tüm yöntemlerde aynıdır: İşlem sırasında cilt altındaki yağ dokusu hedefli bir şekilde gevşetilir sonrasında radyo frekansı kullanılır.

Vücudu istenilen şekle getirmek için sorunlu bölgelere özel bir tedavi uygulanır. Bu kapsamda; j plasma, özellikle kalça, karın, bacaklar ve vücudun üst kısmının bölgesel olarak yağlanması söz konusu olduğunda mükemmel sonuçlar verir.

J-plasma Neden Yapılır?

Fazla yağlarından şikâyetçi kişiler yaptırabilir. Bu noktada; j plasma işleminde plastik cerrahinin nihai sonucu, şişmenin azaldığı ve cildin en iyi şekilde sıkılaştığı yaklaşık altı ay sonra elde edilir.

J-plasma Avantajları Nelerdir?

Boyun, yüz ve vücuda yapılabiliyor olması, uygulanan yerde deri çıkarımı olduğu için izlerin olmaması ve iyileşme sürecinin hızlı olması gibi avantajları vardır. İşlem cerrahi prosedür. İşlem ilgili kliniklerde gerçekleştirilir. İlk sonuçlar (8 hafta) içinde görülebilir. Nihai sonuç, yara iyileştikten sadece 6 ay sonra görülebilir. Nadir durumlarda, bu bir yıl kadar sürebilir.

 

Karın Germe Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlemden sonra, cildi sıkılaştırmak ve yara izini önlemek için altı hafta boyunca takmanız gereken özel bir sıkıştırma kemeri kullanabilirsiniz. Bir ila üç gün sonra günlük hayatınıza kolayca dönebilirsiniz. İşlem sonrası iki haftaya kadar kas ağrısına benzer hafif bir batma olabilir. Bu süre zarfında kesinlikle şiddetli fiziksel efordan kaçınmalısınız.

Aynı zamanda; karın germe işleminden sonra altı haftaya kadar spor aktivitelerinden kaçınmalısınız. Herhangi bir ameliyatta olduğu gibi, etkilenen bölgelerde şişlik kesinlikle normaldir. Ancak bunlar altı hafta içinde tamamen kaybolur.

Karın Germe Nasıl yapılır?

İşlem cerrahi prosedür. İşlem ilgili kliniklerde gerçekleştirilir. Bu kapsamda; karın germe sonrası kompresyon tedavisi 8 hafta sürer. Bu süre zarfında hasta egzersiz yapmamalıdır ve sonuç bu süre içinde sürekli değişebilir. Çıkarılan deri hücreleri sonsuza kadar yok edilir ve aynı yerde tekrar büyüyemezler.

Karın Germe Yöntemleri Nelerdir?

Sarkmalara karşı en iyi uygulamalardan biri olan Forma Plus, kolajen üretimi ile lifting etkisi oluşturan radyo frekans uygulaması vardır. Kilo alımı veya egzersiz, diyet vb. dokularda ihmalden büyüyen veya çoğalan başka yağ ve deri hücreleri de vardır. Bu, işlem sonrası bile kilo alımının mümkün olduğu anlamına gelir. İşlem sonrası vücut şekillendirme ve doku sıkılaştırmaya diyet ve egzersiz ile aktif olarak destek olabilirsiniz.

Karın Germe Fiyatları

Maliyet kişiden kişiye değişir ve öncelikle hangi ve kaç alanın tedavi edildiğine bağlıdır. Deneyimli uzmanlar, ülke çapında cerrahi konsültasyonlar yapar. Yakınınızdaki bir uzman merkezinden randevu alabilirsiniz. Dolayısıyla; karın germe operasyonunun tüm yönleri hakkında ayrıntılı tavsiye isteyebilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem