Lütfi Elvan: Çok güçlü bir kamu maliyesini bakanımıza bırakıyorum

Lütfi Elvan: Çok güçlü bir kamu maliyesini bakanımıza bırakıyorum

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TBMM Genel Kurulu'nda yemin etti.

Haftalardır görevden alınacağı konuşulan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan “görevden affını” istedi, yerine Nureddin Nebati atandı. 8 Kasım 2020'de, Berat Albayrak'ın "At izi it izine karıştı" açıklamasıyla istifa ettiği Hazine ve Maliye Bakanlığına atanan Elvan, döviz kuru ve faiz krizinin yaşandığı süreçte bu görevde bir yıl kalabildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararına göre, “görevden affını isteyen ve af talebinin kabul edildiği” açıklanan Lütfi Elvan'ın yerine, Berat Albayrak'a yakınlığıyla bilinen Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati atandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TBMM Genel Kurulu'nda yemin etti.

Lütfi Elvan: Çok güçlü bir kamu maliyesini bakanımıza bırakıyorum

Elvan, "Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Ekip ruhundan asla vazgeçmedik. Ülkemizin yarınları için gecemizi gündüzümüze kattık. Çok güçlü bir kamu maliyesini bakanımıza bırakıyorum. Tüm ekibime çok teşekkür etmek istiyorum. Bakanlar gelip geçici önemli olan devletin devamlılığıdır" dedi.

Nebati: Önceliğimiz yüksek faiz değil

Elvan'ın ardından söz alan yeni bakan Nureddin Nebati, Büyük bir sorumluluk gerekiyor, bu sorumluluğu gece yarısı itibari ile aldık. Hazine ve Maliye Bankalığı Türkiye’nin çok önemli bir merkezi. Böylesi merkezse işlerimizi yapmaya gayret edeceğiz" dedi.

Nebati açıklamasının devamında, "Önceliğimiz yüksek faiz değil. Doğru olacağız, şeffaf olacağız" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi