Maaşı düşürülünce kendi belediyesini mahkemeye verdi

Maaşı düşürülünce kendi belediyesini mahkemeye verdi

Zekeriya Uzun’un maaşı, Belediye Meclis kararı ile 8 bin liradan 4 bin 900 liraya düştü. Uzun kendi partisinin Hayrabolu Belediyesi’ni mahkemeye verdi.

Tekirdağ’ın Hayrabolu Belediye Başkan Yardımcısı AKP’li Zekeriya Uzun’un maaşı, Belediye Meclis kararı ile 8 bin liradan 4 bin 900 liraya düştü. Uzun kendi partisine mensup Hayrabolu Belediyesi’ni mahkemeye verdi.

Yürütmenin durdurulması talebi reddedilen AKP'li Uzun, maaşı'nın düşürülmesini mahkemeye vermesine ilişkin “Ben Belediye Başkanımızı değil, kararı alan Belediye Meclisini mahkemeye verdim” dedi. Uzun, nedenini de “Meclis çoğunluğu bizim partiden değil” gerekçesine dayandırdı.

[caption id="attachment_169320" align="alignnone" width="643"] Hayrabolu Belediye Başkan Yardımcısı AKP’li Zekeriya Uzun[/caption]

4 MAAŞ ALIYOR, DAHA FAZLA İSTİYOR

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre Belediye Başkan Yardımcılığı ücreti dışında, emekli , ziraat mühendisi görevinden ücreti ve bir tarım firmasından ise huzur hakkı maaşı alan AKP'li Uzun şunları söyledi:

“Ben belediye başkanımızı değil, kararı alan Belediye Meclisi'ni mahkemeye verdim. maaşımı düşürdüler. Meclis çoğunluğu bizim partiden değil. Bu nedenle karar aldılar.”

AKP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI DA ‘BİR BELEDİYE ŞİRKETİ ÜZERİNDEN EKSİĞİNİ TELAFİ EDERİM’ DEMİŞ

“Ben para pul peşinde değilim. Bir yanlışın düzeltilmesini istiyorum” savunmasını yapan AKP’li Uzun, AKP’li Belediye Başkanının ise maaşının kesilmesi nedeniyle kendisine şunu söylediğini anlattı:

“Başkanımız bana ‘Bir Belediye şirketi üzerinden eksiğini telafi edelim' dedi ama kabul etmedim."

Etiketler :

HABERE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Politika