Maaşını alamayan işçilerlerden çalıştıkları binanın çatısında eylem

İstanbul Ataşehir’deki Dekorist Proje ve Mimarlık’ın inşaatında çalışan üç işçi, 77 gündür maaşlarını alamadıklarını söyleyerek çalıştıkları binanın çatısında eylem yaptı.Eylem nedeniyle gözaltına alınan...

İstanbul Ataşehir’deki Dekorist Proje ve Mimarlık’ın inşaatında çalışan üç işçi, 77 gündür maaşlarını alamadıklarını söyleyerek çalıştıkları binanın çatısında eylem yaptı.

Eylem nedeniyle gözaltına alınan işçiler, uzlaşma sağlanması sonrası akşam serbest bırakıldı. DİSK/ Dev Yapı-İş, Twitter’den yaptığı açıklamada, işçiler ile firma arasında site yönetiminin de onay vermesiyle uzlaşma sağlandığını bildirdi.

Eylem sırasında açıklama yapan işçiler ise binanın dış cephesi için aralarında 20 bin TL toplayarak harcadıklarını, toplam 10 işçinin 110 bin TL alacaklı olduğu vurguladı. Bu işçilerden Metin Uğurlu, “Paramızı istediğimiz zaman ‘bu şantiyeyi terk edin’ diyorlar. Karakola şikâyet ettik, bunun üzerine firma sahipleri Abdullah ve Tuğba Doğan ‘bunlar terörist’ diyerek bizi şikâyet etti” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika