Mabel Matiz'in klip çekimindeki dansçılar kötü koşullara isyan etmişti: Matiz'den açıklama geldi

Mabel Matiz'in klip çekimindeki dansçılar kötü koşullara isyan etmişti: Matiz'den açıklama geldi

Sanatçı Mabel Matiz, 'Toy' isimli yeni şarkısının klip çalışmalarındaki kötü koşullar nedeniyle isyan eden dans ekibine ilişkin açıklama yaptı.

Mabel Matiz, 16 Eylül'de yayınladığı 'Toy' şarkısının klip çalışmalarına ilişkin açıklama yaptı. Klip çekimlerinin sıkıntılı geçtiğini kabul eden Matiz, üzerine düşenleri yapmaya hazır olduğunu belirtti.

Sanatçı Mabel Matiz, 'Toy' isimli yeni şarkısının klip çalışmalarındaki kötü koşullar nedeniyle isyan eden dans ekibine ilişkin açıklama yaptı. Klibin çekimlerinin sıkıntılı geçtiğini kabul eden Matiz, sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Çekimler için anlaştıkları firmanın sorumluluğunu yerine getirmediğini söyleyen Matiz, söz konusu firmayla iş akitlerini sonlandırdıklarını da açıkladı. Mabel Matiz, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Mağduriyetlerini haklılıkla dile getiren sanatçı arkadaşlarımın duygularını paylaştığımı, onlara yanında olduğumu ve maruz kaldıkları bu olumsuz deneyimin telafisi için kendi üzerime düşen her ne ise yapmaya hazır olduğumu buradan paylaşmak isterim." Matiz'in sosyal medya, paylaşımı şöyle:

NE OLMUŞTU?

16 Ekim'de 'Toy' isimli yeni şarkısını yayınlayan Mabel Matiz'in dans ekibi isyan etti. Kayaköy ve Patara'da çekilen klip boyunca aç ve susuz kaldıklarını iddia eden ekip sosyal medyadan isyanını şu ifadelerle dile getirdi: "Barınma, beslenme, hijyen ve can güvenliği gibi temel ihtiyaçlarımız karşılanmadan sigortasız 55 saatlik mesai yaptırıldık. Su istedik verilmedi. Aç bırakıldık. 40 derece havada kızgın kumda dans ettik. Gölge alan verilmedi. Bizi İstanbul-Patara arası taşıyan tek şoför aynı gün set alanlarına da taşıdı ve hiç dinlenmeden 15 saatlik yolu geri getirdi. Eşyalarımızı bıraktığımız otel, parası ödenmediği için bizi içeri almadı. İnsanlık dışı muamele gördük. Aptal yerine konduk!"

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam