Maçka Parkı'na iş makineleri girdi, polisler nöbet başında!

Maçka Parkı'na iş makineleri girdi, polisler nöbet başında!

ABC HABER MERKEZİAKP'nin doğa talanı devam ediyor. İstanbul'da Maçka Parkı'nın doğal dokusunu tehdit eden tünel inşaatı yeniden başladı. Bu sabah inşaat alanına sevk edilen bir TOMA, üç otobüs dolusu çevik kuvvet polisi ve...

ABC HABER MERKEZİ

AKP'nin doğa talanı devam ediyor. İstanbul'da Maçka Parkı'nın doğal dokusunu tehdit eden tünel inşaatı yeniden başladı. Bu sabah inşaat alanına sevk edilen bir TOMA, üç otobüs dolusu çevik kuvvet polisi ve bol miktarda sivil polis dikkat çekti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin projesi olan Dolmabahçe-Levazım-Armutlu-Ayazağa tünelleri projesi, bir yıl aradan sonra yeniden başladı. Şişli Belediyesi geçen yıl mahkemeye başvurarak projeye itiraz etmiş ve bunun üzerine projenin planı değiştirilmişti.

DAVA SÜRECİ DEVAM EDİYOR AMA İNŞAAT BAŞLADI

Projeye karşı çıkan İstanbullular da, tünelin Dolmabahçe çıkışının, bağlantı ve ring yoluyla parkı tehdit ettiğini savunuyor. 

Maçka Parkı Hepimizin Platformu, yayınladığı açıklamada, İBB'nin 'park projeden etkilenmeyecek' sözüyle halka yalan söylendiği vurgulandı.Açıklamada şöyle denildi:

''İBB bölgeyi üst geçitlerle, tünel giriş çıkış yollarıyla, katlı geçişlerle nasıl bir beton-yol kaosuna çevireceğini gerçek dışı görsellerle saklamaya çalışıyor. Dolmabahçe civarındaki yollara bağlanan tüm bağlantı yolları, parkı hançerleyerek geçecek. Tünel projesinin Maçka Parkı’na ve bölgeye vereceği zarar açıktır. Halka sormadan, dava süreci devam etmesine rağmen başlatılan çalışmalar hukuksuzdur.''

macka-1.jpgmacka-2.jpg

GENEL