Madenciler için kazanç fırsatı devam ediyor

Madenciler için kazanç fırsatı devam ediyor

Ethereum madenciliği hala kazançlı mı? Kripto para sektörü, son zamanların en kötü dönemini geçiriyor. Uzun bir süredir düşüş trendi içerisinde olan bu sektör, bugüne kadar toplam tutarı milyar dolarları bulan sermayenin erimesine neden oldu.

Ancak ticaretin altın kuralı, hiçbir zaman herkes kaybetmez illa kazanan birileri vardır mottosudur.

Ethereum madenciliği

İşte kripto para piyasasının kazananları ise tabi ki madenciler. Özellikle Ethereum ve Bitcoin madenciliği yapanlar, kazançları azalmış olsa da bu kişiler önemli miktarlarda gelir elde etmeye devam ediyor. Ancak gelen son bilgilere göre Ethereum madencilerinin geliri, önceki aya göre %27,2 oranında azaldı. Bununla birlikte asıl önemli kısım, haberin sonlarında saklı.

Ethereum madenciliği

Buna göre, Mayıs ayında Ethereum madencileri, Bitcoin madencilerine göre %8 oranında daha fazla kazanıyor. Yapılan araştırmalar, önceki birkaç ayda daha tablonun bu şekilde olduğunu gösteriyor.

Ethereum madenciliği hala kazançlı mı?

Tabi bu verilerin Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıktığını hatırlatalım. Yoksa bu durumu ülkemize uyarladığımız zaman oldukça değişik sonuçlar ortaya çıkabilir.

Ethereum madenciliği

Bakıldığında, ülkemizdeki elektrik fiyatları ve tabi bu fiyatların hemen her gün bir şekilde güncellenmesi, riski seven kripto yatırımcıları için bile fazla riskli görülüyor. Çünkü bu maden tesisini kurmak zaten başlı başına bir servetken, artan elektrik fiyatları ve hükümetin de kripto paralara karşı tavrı göz önüne alındığında, bu işe sıfırdan girişmek fazlasıyla düşünülmesi gereken bir karar olacaktır.

Instagram Reels için önemli yenilik