'Madımak'ı yakan zihniyet, Türkiye'yi yakıyor!'

'Madımak'ı yakan zihniyet, Türkiye'yi yakıyor!'

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Beşiktaş Şube Başkanı A.İlhan Gülek, Sivas katliamının yıldönümünde yaptığı açıklamada Madımak'ı yakan zihniyetin bugün tüm Türkiye'yi yaktığını söyledi.Gülek'in açıklaması...

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Beşiktaş Şube Başkanı A.İlhan Gülek, Sivas katliamının yıldönümünde yaptığı açıklamada Madımak'ı yakan zihniyetin bugün tüm Türkiye'yi yaktığını söyledi.

Gülek'in açıklaması şöyle:

2 Temmuz 1993'te 23 yıl önce Sivas'ta Madımak'ta aydınlara saldıran, sanatçıları, yazarları, şairleri tekbir getirerek yakan zihniyet, bu yangına benzin taşıyan zihniyet, bu gün ülkemizi yakıyor.

Bugünkü yangın, Ankara 'da, İstanbul'da elinde makineli tüfekler, üzerinde bombalı yelekler ile genç yaşlı, çoluk-cocuk, Müslüman-Hıristiyan-Yahudi demeden öldürüyor ve ülkemizi bir yangın yerine çeviriyor.

O gün Madımak'ı yakanları savunan zihniyet, dün sırtını sıvazladığı İŞİD'in intihar eylemlerine timsah gözyaşı döküyor. Bütün dünya bizle birlikte yas tutarken, o zihniyet renkli, gürültülü, şatafatlı büyük kutlamalı açılışlar yapıyor, göbek atılmasına engel olmuyor.

Tehlikeyi hala küçümsüyor. Ya da bilerek büyütüyor.

Bu zihniyet utanmadıkça -ki utanmaz-, Sivas Madımak Oteli ''Utanç Müzesi'' olmadıkça, suçlular ve destekçileri cezalandırılmadıkça yangın devam edecektir.

Yangına çare ''yurtta barış, dünyada barış'', gerçek demokrasi ve evrensel laiklik ilkesinin tam uygulanmasıdır.
Çare bellidir.

Bu yakıcı-yıkıcı zihniyete haykırıyoruz:
''ARTIK YETER!''


 

GENEL